Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce manga citesti?

#21
momentan citesc
Sensei wa ore no mono - imi pace foarte mult povestea, dar poate cel mai mult relatia dintre cei doi, e asa speciala.
Grafica este extraordinara zic eu. Cea mai proasta parte e ca nu e complet manga ul ( sau poate nu am gasit eu finalul) asa ca trebuie sa astept continuarea.
Daca doriti sa cititi si voi e aici: http://mangafox.me/manga/sensei_wa_ore_no_mono/
Mi-ar face placere sa recomand insa si:
Hana to akuma - l-am citit chiar saptamana trecuta, cred ca intra intre cele mai bune manga uri citite de mine vreodata.
Are poveste, actiune, personaje superbe si are si mesaj; nu e ca un oricare alt manga pe care regreti ca l-ai citit.
http://www.mangahere.com/manga/hana_to_akuma/

#22
Momentan citesc mai multe on-going-uri:
1. Ao Haru Ride. O manga shoujo foarte draguta si desi are destul de putine capitole, este deja la preferate. Imi plac mult personajele, par foarte reale si nu se gaseste chiar tipica poveste shoujo, deoarece mai sunt si cateva incurcaturi.
2. Hiyokoi. Tot shoujo. Imi place mult grafica, personajele sunt adorabile si povestea extrem de draguta. Asemanatoare cu Love.com, doar ca tipul e inalt si fata scunda. Saraca Hiyori, confundata cu o eleva de gimnaziu ._.
3. Sukitte Iinayo. O poveste interesanta. Grafica nu e chiar pe gustul meu, insa nu e nici rea.
4. Taiyou no Ie. God! Arta lui Taamo e asa de... extra draguta! Personajele sunt atat de kawaii, mai ales fetele. Povestea iar interesanta, cu tot felul de rasturnari de situatii si probleme.

Si niste manga-uri din care citesc destul de rar, atunci cand nu am altceva de facut.
5. Annarasumanara, de fapt o manhwa. Arta este destul de interesanta, povestea captivanta. M-am oprit din lene sa o mai citesc, desi mai am doar 9 capitole.
6. Usagi Drop. Hm, imi place ideea. Nu am citit prea mult din aceasta manga, astept sa-mi revina interesul pentru seria asta.

Si mai am cateva, dar nu am mai citit de aproape un an, asa ca nu le mai enumar. Ar fi bine sa ma apuc sa mai citesc, macar din cele completate. De on-going-uri tind sa uit ._.
She's wiskey in a teacup.



#23
M-am lasat pentru moment de Soul Eater si No. 6 iar cu celelalte am ajuns la ultimul capitol aparut (inclusiv Witch Hunter, nu credeam ca voi fi in stare sa citesc 72 de capitole intr-o saptamana, dar uite ca am reusit)
Acum vreau sa termin Alive-the final evolution (mai am 24 de capitole), si m-am apucat de One Pice, cica e interesant si merita citit (sau vazut in cazul animeului), plus ca Luffy a luat locul 2 la AnimeNextTopModel2012, atunci trebuie sa fie ceva interesant (da, da, stiam personalitatea si cum arata Luffy dinainte de a ma apuca de manga *nu alerg numai dupa baieti frumosi*)
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#24
Fairy Tail : am inceput sa citest acest manga pt ca de mult timp pe managafox.com lam vazut pe primul loc la cele mai citite manga-uri si am decis sa-l citesc si din fericire mia placut este un shounen cu art inspirat din One Piece , povestea nu e cine stie ce interesanta .Dar fiind un fan DBZ mia starnit curiozitate si acuma sunt la zi cu el .
GE-Good Ending : Este un Drama, Romance, School Life, Shounen manga care el citest de aproape un an fiind ongoing .
Kimi no Iru Machi: La fel ca GE este un romanace manga care am inceput sa-l citest din cauza autorului care a facut un alt manga dupa parerea mea bun Suzuka .
Usagi Drop: Lam terminat de citit si vreau sa spun ca este primul manga care ma facut sa regret ca lam citit . Poveste ma atras dar sfarsitul ma lasat wow ... just wow .
Uzumaki : Un manga horror care mam apucat sa citest si este putin infricosator dar nu il recomanad sa-l citit seara 4.
[Imagine: harada03.gif]

#25
Eu ma aflu momentan intr-o perioada din aia in care citesc shoujo la greu. O fi de vina vara. Am inceput initial cu Youth gone wild, pe care am reusit sa o termin, iar apoi am continuat cu The one de la aceeasi mangaka. Din The one citisem mai de mult o buna parte, dar asa cum patesc in general cu ceva ongoing, in momentul in care ma reapuc de citit uit o gramada de chestii importante, asa ca am reluat-o frumusel cap-coada, atat cat a aparut din ea. Ca idee, recomand calduros amatorilor de shoujo, dat fiind ca sunt doua lecturi frumoase si care cred eu ca o sa placa, mai ales data fiind grafica reusita. Mie nu stiu de ce, dar mi-au amintit de Nana intr-o oarecare masura. Poate din cauza ca in Youth gone wild este tot asa vorba despre o trupa rock si chestii de genul asta. The one in schimb merge pe partea cu fashion&models drept cadru pentru povestea de dragoste sa-i zicem asa.
Momentant ma "lupt" cu Ingenuo, manga pe care nu stiu de ce, dar am senzatia ca nu o sa o termin prea curand. Desi ea este ok pana acum, cred ca de data asta am exagerat...si prea mult shoujo dauneaza grav sanatatii Smile

#26
M-am apucat recent de citit Diamond dust, o manhwa care pentru mine cel putin este o experienta cu totul noua. SPun asta pentru ca toate paginile sunt color si ceva mai lungi, iar panelurile sunt distribuite destul de diferit fata de cum sunt obisnuita. In rest, trecand peste toate astea, povestea in sine mi se pare destul de interesanta si ceva mai deosebita de ce am intalnit pana acum. La inceput mi s-a parut ca se vrea a fi un shoujo destul de banal, dar pe masura ce apar noi capitole, imi dau seama ca lucrurile incep sa mearga intr-o directie interesanta. Vedem ce urmeaza.

#27
Kamisama Hajimemashita - e un shoujo super cute il recomand celor carora le place si KAICHOU WA MAID-SAMA! apropo si pe asta il citesc in continuare 15
Ar mai fi Katekyo Hitman Reborn!, Fairy Tail, Gintama <3, Naruto, Bleach care m-a surprins mooolt cu noile intamplari :O:O:O:O si nu stiu ce sa mai zic despre el dar din fidelitate continui sa citesc, la anime am renuntat sa ma mai uit 21
Alt manga care-mi place moooolt de tot si il citesc acum este Beelzebub, e super super funny <3<3 21
Mai citesc si Dengeki Daisy dar de el uit de multe ori, e fain si ala totusi 4
Ah si Skip Beat, cui nu-i place Skip Beat? <3<3<3

#28
M-am apucat azi de Ane Doki, o manga destul de scurta si cam lame, relativ, fara cine stie ce mare esenta, dar e draguta in felul ei. Este de Kawashita Mizuki, autorul si a Ichigo 100%. Pare cam fortata si imi aduce aminte de nuvela fantastica, intr-un anumit fel, dar numai din punctul de vedere a reactiilor celor implicati - adica mult prea transante, aproape lipsite de emotie si fara a-si pune nicio intrebare. Kouta e singurul care e contrariat relativ la inceput de felul cum tipa intra in viata lui, dar si el pare cumva... imprudent. Tatal lui e cam dubios ca spune ca nu conteaza cine e, doar sa o asculte. Nu am ajuns foarte departe, deci o fi ceva cu el, dar momentan nu stiu... Pana la sfarsit clar o sa fie ceva, avand in vedere ca e romance; totusi, Kouta are 13 ani. Si la cum face Natsuki, ma indoiesc ca ar fi multumita cu unul ca el.
Oricum, e dulcica intr-un fel. (: Cred ca o sa o termin destul de curand - desigur, conteaza calitatea, nu cantitatea. Sper sa nu devina boring, pentru ca momentan nu m-a captivat prea tare, dar cand incep ceva, imi place sa si termin.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#29
Momentan citesc doar Naruto.. am inceput prin 2011 cred.Un manga destul de bun,cu multa actiune si lupte si bine desenat dar animeul Naruto ramane mai bun.Smile Visul lui Naruto de a deveni Hokage si nindo lui de a nu se da batut indeferent de situatie mi-a placut.De asemenea luptele,muzica,funny moments,storyul si caracterele sunt foarte reusite.Deci daca inca nu ati vazut manga Naruto sau animeul ar fi bine sa incepeti de astazi.Zuppy02

#30
On-going, de obicei.

Citind capitolul de saptamana trecuta din Naruto, mi-am dat seama ca mi-e dor de ei in copilarie, asa ca m-am apucat sa-l recitesc. Aproape ca nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca prima parte are doar 250 de capitole. Am terminat-o repede, iar acum sunt la intalnirea lui Sai cu Sasuke. Ah, mi-era dor sa-l urasc pe Sai. 105

Ao Haru Ride, de care m-am apucat pentru ca mi-a placut foarte mult un o alta manga a lui Sakisaka Io, anume Strobe Edge. Pana acum nu m-a dezamagit. E draguta, cu multe rasturnari de situatie, iar personajele sunt adorabile.

Claymore, dupa care plaaaaang intotdeauna. De ce trebuie sa apara capitolele doar o data pe luna? E drept ca in ultima vreme plot-ul a cam luat-o razna si personajele negative au atins puteri colosale... asta inseamna ca in curand Clare va trebui sa ajunga mai presus de Dumnezeu ca sa o poate invinge pe capcauna de Priscilla. -_- Argh.

Fairy Tail. Aici am ramas in urma si-ar trebui sa cam recuperez acum cat inca mai am ceva timp liber.

Bleach, pe care ma gandesc serios sa-l abandonez. De la infrangerea lui Aizen pana acum, singurele capitole care mi-au placut si care m-au tinut captivata au fost cele centrate pe trecutul Unohanei si al lui Kenpachi si lupta lor. Cu Unohana moarta a pierit si interesul meu. Iar de Ichigo ce se va alege? Acum ca nu mai are puteri de shinigami va ajunge cel mai badass dintre quincy? -_-
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)