Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce manga citesti?

#11
Citesc beelzebub,pentru ca animeul sa terminat si na-m cum sa nu citesc manga daca aceasta continua,si actiunea e buna chiar. Ca grafica nu e cine stie ce dar e ok incat sa continui cu cititu nefiind un mare cititor de manga.
Next-> Kampfer Am citit doar 5 capitole deci nu prea am multe de zis,caci banuiesc ca e ca la inceput,toate lucrurile banale pana la un moment dat. Ideea cu baieti transformati in fete doar pentru ca nimic deocamdata,dar banuiesc ca o sa explice de ce se capacesc alea.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#12
Death Sweeper o poveste care se aseamana cu "Kurosagi Corpse Delivery Service" doar ca este mai realista.
In manga se vb despre despre un grup care face curatenie la locul unei sinucideri, sau mai bine spus, manga ne vb despre TEMA SINUCIDERII din Japonia.

No matter is it is a peaceful death at the ends of one's life, murder, suicide, death from illnesses, when death comes, who would be able to predict it, or prevent it? That is why we have to try our best to live on.

#13
Dark mage - Am terminat de citit la ea ieri seara, si din cate am inteles este completa. Darrr daca ar fi sa ma iau dupa final, numai completa nu as numi-o Smile Scria pe acolo ca it was discontinued....asa ca puteti sa va faceti o idee despre calitatea seriei numai din chestia asta. Manga este un fantasy din ala clasic, cu magi, orci, dragoni, dar care intr-un anumit punct se intersecteaza si cu lumea artelor martiale. Din punctul meu de vedere a iesit o mare varza. Povestea cam slabuta, personajele plate, evolutie dezamagitoare. Scria pe ultima pagina ca este o adaptare a unei carti, deci as fi avut ceva mai multe pretentii. Singurul mare + ar fi grafica destul de buna, care este un fel de punct comun cand vine vb de manhwa (da, este de fapt o manhwa, dar eu le zic manga si la astea). De recomandat nu as recomanda-o nimanui.

#14
Citesc "Bousou Kareshi". Defapt il re-re-recitesc. 21 Ehe, nu mai tin bine toate capitolele, dar oricum... imi place la nebunie grafica. hawt everything, especially the ukes
Cred (acum mi-am adus aminte) ca aici apare acel one-shot pe care il citisem o data si mai vroiam sa il recitesc (shit with my explanations). I don't know what to say about this manga anymore. De ieri pana acum mi s-au sters informatiile.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Nu va vine sa credeti ce am citit.

Ubunchu ! - Este un MANGA care a fost facut de fanii UBUNTU, pentru a obtine fanii manga mai aproape de sistemul de operare Ubuntu (Linux). Prin urmare, intriga se in jurul valorii de subiecte, cum ar fi Linux, licente si de comunitate.
Acest lucru poate parea plictisitor, dar de fapt nu este. Perspectiva acestui comic face mai usor de a explica, de exemplu, cu privire la licente... READ MORE

Oricum se gaseste GRATUIT AICI si poate fi distribuit si tradus fara vreo problema.

#16
Citesc "Deadman Wonderland", dar dupa cum banuiam... nu ma atrage. Deja stiu actiunea, personajele si alte multe lucruri.
E obositor/plictisitor sa citesc chestii pe care le stiu. Cu chiu, cu vai, sper sa reusesc sa trag de mine ca sa intru in partile pe care nu le-am vazut. Oricum... cu cat Senji-kun, cu atat mai bine (he's my favorite character).
Motivul pentru care am inceput aceasta manga: episodul 13 din anime o sa apara cand voi incarunti eu + manga are mai multa actiune fata de anime, asa ca merita/ sa ii dau o sansa.
/edit on 2013 I tried to read this manga, but I dropped it. AGAIN.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
Citesc Naruto si NAruto Shippuden pe diferite siteuri.Sunt spectaculoas aflat ca intre animeu si maga se gasesc diferente considerabilee.Apropo, astazi ar trebui sa apara un alt chapter la aceasta categorie.Am.Daca manga vorbeste despre numai despre imtamplarile personajelor principale, in animeu apar o gramate de flashback-uri care te fac sa uiti de continuitatea seriei.Daca exista fani Naruto sau NAruto shippuden pot incerca link sters sectiunea NAruto Shippuden.CAm atat !!

Ryuu: NU ai voie sa pui link catre un site care nu e partener cu acesta.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#18
Seriile manga pe care le citesc acum le-am inceput fiindca nu m-am multumit cu sfarsitul anime-ului. Printre ele se numara Soul Eater, care are o continuare relativ interesanta, sunt lucruri schimbate la manga, pentru ca aparent au vrut sa termine asa repede animeul ca l-au si ucis pe Kishin in el, dar in manga nu. Dar am de gand sa citesc pana la capat.
Altul ar fi Nana care, mda, e in hiatus de vreo 2 ani cred, it's killing me, fiindca s-a oprit brusc. Vreau sa vad ce se intampla intre Hachi si Takumi, si ce e cu Nana.
Si altul in hiatus, D.N. Angel, unde autoarea s-a apucat de alte serii manga si l-a lasat pe asta de izbeliste cine stie pana cand. Dar ma bucur ca am inceput sa citesc asta, relatia dintre Risa si Dark e diferita aici. Plus ca ador stilul ei de a desena, e mai frumos ca animeul.
Si intr-un sfarsit, cel de care m-am reapucat curand, Kaichou wa Maid-sama! la care trebuie sa aflu cum se termina, pentru ca dau de tot felul de articole despre el, am gasit niste spoilere interesante.
In prezent asta e tot.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#19
Soul Eater: Animeul se termina mai repede decat maga-ul, deci e diferit (oarecum) sunt pe la capitolul 62 sau 63, cand Soul a devenit securea/coasa morti (traducerea corecta ar fi coasa morti, dar pe animax e securea morti). Witch Hunter: Sunt la inceput. No. 6.: sunt la inceput, dar din imagini mi-am dat seama ca animeul e diferit.
Cele cu care sunt la zi: Fairy Tail, Beelzebub, High School of the Dead (nustiu daca va m-ai aparea urmatorul capitol T-T), Ao no Exorcist (din nou nu cred ca va mai aparea continuarea, animeul e gata dar mangaul nu, cel utin nu pe site-ul unde citesc eu) si Katekyo Hitman Reborn (my favorite).
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#20
De ani de zile cand postez la un topic de asta zic ca citesc Battle Angel Alita...de ani de zile stau cu doar doua volume citite si o promisiune mie ca am sa comand restul...candva. Uite de-a dracului, zic acum ca citesc Battle Angel Alita (Gunnm) si diseara trag toata seria si ma pun sa termin cu ea odata pentru totdeauna.
Am zis!
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)