Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce manga ai recomanda unui prieten?

#1
Ca si in descrierea acestui thread,ce manga ai recomanda unui prieten care pana acum nu a mai avut vreo intalnire cu lumea anime/manga?

Eu de exemplu as recomanda unui amic de-al meu,daca ar fi impatimit dupa adrenalina,actiune si suspans Hellsing,Elfen Lied si Full Metal Alchemist.De ce?Pai...aceste manga-uri au in ele cam tot ce ai nevoie,actiune din plin ,suspans care te ia prin surpridere...Desi au cateva scene mai horror chiar si bloody(mai ales Elfen Lied)aceste manga-uri te marcheaza intr-un mod special,chiar incepi sa te atasezi de personaje.

Daca prietenul sau prietena mea ar fi o/un romantic/a incurabila,i-as recomanda Vampire Knight si Nana.De ce?
Doua povesti extraordinare,pline de situatii in care esti total luat prin surprindere.La ambele manga mai am de citit,dar va spun sincer ca aceste povesti nu te lasa indiferent.

Dar voi?Voi ce manga mi-ati recomanda?
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#2
Daca prietenei/prietenului meu i-ar placea manga-urile lungi si pline de aventura, dar si cu multe invataturi, i-as recomanda Fairy Tale.
Daca ar vrea niste one-shot-uri frumoase, i-as recomanda: "Damned Sun!", "Hello baby". (bine, acum fiecare cu gusturile lui)
Comedie cu ceva drama/romance: "The Wallflower".
Yaoi: 50 x 50.
Slutty yaoi: Baby bitch!
umfg askasgja yaoi: Under Grand Hotel (UGH).
Horror: Ibitsu.

[OFF-TOPIC: mai este inca un topic de recomandari, desi acesta mi s-a parut putin diferit si de aceea am postat. In caz de ceva, scuzati-ma]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Multe, dar pricipale ar fi Love Stage - ca manca cute, romane cu grafica excelenta, yaoi si super simpatice personajele , Koisuru Boukun - problemele unui tip tsundere, eu ii zic king of tsunderes, si Kareshi Glamourous - pervers, personajele sunt deja un cuplu, manga este despre relatia lor si a doi prieteni. Tin sa mentionez ca toate trei sunt yaoi dar merita si le-as recomanda oricarei fujoshi/fundashi.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#4
Smile because I'm here!

[Imagine: t4yrb1T.jpg]

#5




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)