Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ati shimba din sfarsit?

#11
Ca finalul Death Note sa nu fi fost mizeria care a fost, as fi taiat tot de dupa moartea lui L.
Seria are un pacing incredibil pana acolo, are o structura narativa incomparabila cu mai toate anime-urile de pe piata din ultimii ani...si da naibii TOT ce realizeaza pentru o lectie morala bagata acolo cu satarul de dragul realizarii unei profetii din episodul 1.

Totul de dupa moartea lui L e nenecesar, improbabil si de-a dreptul insultator pentru oricine priveste. Doua personaje scoase din maneca, unul aproape tras la indigo dupa L...n-au nici o valoare narativa adevarata, lupta lor nu poarta nici o greutate, infrangerea lui Light in fata lor e penibila.

Tot finalul a fost un "cop out". Pacat de el.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#12
Si eu, ca si multi altii, as fi preferat la L sa ramana in viata si lupta sa fie intre el si Light, cum ar fi trebuit sa se intample, din moment ce cu ei incepe totul. Poate ar fi existat o alta modalitate prin care sa se arate ca raul, chiar daca invinge momentan, va fi distrus pana la urma. Si as fi preferat alta modalitate, for the love of ^%#$Ytrifoi!!! L a fost unul dintre cele mai interesante personaje din serie si cu siguranta unul dintre cele mai inteligente personaje dintr-o gramada de alte serii. Chiar daca mostenirea lui intelectuala e importanta, again, sunt sigura ca se putea vorbi despre ea si daca el era in viata. Cat despre moartea lui Light, nu cred ca putea sa fie mai perfecta, tinand cont de faptul ca a devenit un macelar, nu un zeu drept si corect, cum spunea la inceput. Dar nici Near nici Mello cu ciocolata lui nu au putut sa il inlocuiasca pe marele detectiv, nici macar impreuna.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)