Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

#11
Gackt, Flower

So, I got crazy cuz of this song. Nu ştiu ce am dar îl tot ascult, cântecul ăsta. Pur şi simplu îmi plaaaaaaaaaaaaaace prea mult şi nu mă pot sătura să ascult. Ah, bineînţeles, nu prea obişnuiesc să ascult Gackt but this song is pretty good. What am I saying? pretty good? Neah, is so damn good.
Sincer, nu prea am idee care e treaba cu versurile, nu le înţeleg, dar m-am uitat pe o traducere alarteieri, or something, numai că, well, nu am reţinut şi nu am idee despre ce cântă acolo * laughs * dar tot sună al naibii de bine şi ritmul e genial şi până şi vocea lui Gackt mi se pare mirifică. Oh şi plus că videoclipul e beautiful <3

#12
Ascult melodia de care am dat din greseala cautand ceva k-pop cu sub in romana. Inceputu' era urat dar l-am vazut pe Kim Nam Gil (febletea mea in Secrete la palat, Bi-damul meu) asa ca am continuat sa ascult melodia si am ascultat-o si am vazut cum imi "dadeau lacrimile". E fabuloasa, mai ales ca celalalt arata senzational (firar ochii mei care se uita dupa baietii *de parca nu mi-ar placea* *laughs*). Nu prea as vrea sa va spun cum se numeste *sunt zgarcita, ca intotdeauna*, dar o sa va spun doar melodia, cautati cine o canta *smile sad*, Thorn Flower (si in paranteza ceva cu Bad...). :bye:
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#13
Sisu feat. Dragonu - Bagabonti in Tara Minunilor -- nu ma asteptam sa dea Dragonu pe un negativ asa de ascultabil 21 Totusi, mi se par versuri slabe pentru Dragonu, da' tot l-a facut pe Sisu. Pana la urma e 10/10 Smile
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#14
Train - Shake up Christmas xD
Ador cantecul asta. L-am auzit la reclama aia cu Coca Cola si pur si decat am dat un click pe yt si toootu` s-a rezolvat 15 Si asa nu stiam ce sa ascult de Craciun, am gasit si eu o melodie care sa ma faca happy :]
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#15
Clint Mansell - Lux Aeterna.
Epic, dramatic, sinistru, magnific. Cu melodia asta in fundal, tot ce faci devine epic. E perfecta pentru o scena de lupta, war stuff or smth. Ma duce cu gandul la dominatie, razboi, cucerire, victorie ... Are o tenta sinistra, dar totodata placuta, dramatica.
You have to love this piece of heaven.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#16
Skillet- Awake and Alive xD
Ce-mi place cantecu` astaa :X I just love it ! L-am descoperit cand vroiam ceva care sa ma scoata dintr-o stare de moleseala totala, si mi-a placut. Vocea tipei suna atat de bine, iar impreuna cu vocea tipului...Suna perfect, ce mai ! 15 Eh, mie una-mi place:]
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#17
Pai m-a lovit mania Naruto si m-a lovit bine. De cand a inceput vacanta ma uit non-stop la Naruto, asa ca si melodia ar trebui sa fie de la acest anime.

Naruto-Yura Yura

Da, iubesc melodia, intr-o perioada eram cam dependenta de ea, da am revenit la o melodie preferata. E tare frumoasa, una din cele mai bune din toata seria Naruto, in opinia mea.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#18
Doc feat. Guess Who - Calaul -- Va tinem usa cand intrati in iad - suntem un popor de domni!
Una din melodiile mele preferate de pe Scapat de Sub Control. Unul din cele mai bune albume din cate am ascultat anul asta. Imi place cum canta GW refrenul.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#19
Ricky Martin - Livin' La Vida Loca

Ritmul alert al melodiei ma face sa ma simt bine.De fiecare data cand o voi asculta imi voi aminti de Puss in Boots din Shrek topaind interpretand-o.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

#20
Three Days Grace - Never Too Late

Melodia asta...nu am cuvinte. E foarte frumoasa, daca pot sa zic asta. Nu am mai ascultat-o de ceva vreme si acum mi-am amintit de ea. Ador mesajul pe care il trimite melodia, niciodata nu e prea tarziu. Melancolia asta ne ia pe toti pe sus 21) sooo am sa inchei aici, apunand ca TREBUIE si repet TREBUIE sa o asculti macar o data.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.749 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 518.524 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)