Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#21
Pe mine m-a enervat profa de psihologie. Era vorba de un concurs cu etnobotanice şi ea a zis că sunt secţiuni de fotografie, film scurt metraj and so on şi eu m-am oferit la foto dar nici nu m-a băgat în seamă. A vorbit cu 3 colege ale mele oricum. Chiar a spus că o interesează ca cele 3 fete să vină neapărat, de restul nu ştie... ceva de genul ''Ele 3 ma interesează, de restu faceţi ce dracu vreţi''. Şi nu m-am mai dus, deşi Chris prietena mea ar fi vrut să merg pentru că ştie că vreau să fiu fotograf, însă m-am lăsat se vede că nu eram importantă. 3

edit : eram in prima banca in fata ei si am ridicat mana
-

#22
pai cea mai ciudata profesoara a mea este cea de franceza.Ea la fiecare ora de fiecare data cand vorbim spune"aud voci" si noi intre noi"dute la 9 k e peste drum"21 (scoala noastra e la cativa metrii distanta de spitalul 9 21 ) cel mai amuzant e ca ea nu isi da seama de ce spune si cum interpretam noi si continua sa zica 21 si daca te vede ca razi de pocneste si spune :"o fac ! sa stii k o fac" si dupa 15 min completeaza "te las repetent"21
a lovit odata un copil si respectivu a lesinat si a ajuns la 9 21 (bine in curtea spitalului 9 mai e un spital unde merg oamenii normali );si cel mai funny e ca o cheama Rata si noi o imitam si ziceam:"mac ,mac ,aud voci ,aud voci ,caut si eu un ratoi si nu gasesc "21

alta mai e profesoara de civica care vobeste incontinuu .Cred ca spune 2 fraze in 30 de sec si te sperii cand te uitit la ea gen "doamna ,mai respirati?"
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#23
Cel mai ciudat profesor e de română..atunci când nu se uită nimeni (după părerea lui) se scobește în nas și îsi lipește mucii de catalog (locul lui preferat de păstrat muci)21 sau îi mai aruncă pe unde apucă21 ah..și mai e și profa de chime. După ce își suflă nasul se șterge la gură cu batista, apoi pe toată fața21 Ar mai fi și proful de istorie...are o burtă, de zici că îi gravid21aaa..și când se enervează se face tot roșu la față și spume la gură21
Mai sunt mulți profi ciudați...dar mi-ar lua prea mult timp să îi enumăr...so that`s all^^.
It is better to be hated for who you are than to be loved for what you are not.

#24
Cel mai ciudat este proful de muzică.
Într-o oră învăţam nu ştiu ce cântec despre păsărele şi, cum eu sunt în prima bancă, el vine lângă mine şi începe să dea din mâini şi să spună: `Suntem păsărele libere, libereee!`. =]] Eram pe jos de râs.
Sau în altă oră mă duc la el să-i arăt caietul şi face: Ce scris frumos ai! Şi ce copertă drăguţă! [era cu instrumente] Hai să vedem dacă le recunoşti!
Am început să-i spun ce instrumente erau pe-acolo [chitară, harpă, vioară, orgă] şi mi-a pus zece. =]] Nici nu s-a mai uitat la ce-am scris în caiet.
Când mă întâlnesc cu el îl salut şi îi arăt semnul păcii [peace, ştiţi voi :]] ].
E de treabă bunicul, dar puţin dus de acasă. Trăieşte într-o lume utopică, aş putea spune. Era într-o oră şi a început să râdă singur. Când l-am întrebat de ce râde a zis atât de senin: Mi-am adus aminte de o glumă.


Alt profesor ciudat ar fi cel de biologie. Eu cu colega mea de bancă avem obiceiul să stăm pe scaun în poziţia turcului [eh, nu ştiu cum să explic] şi el, deşi ne vede, nu ne zice nimic. Noi două vorbim cel mai mult la ora lui. Noi cu băieţii din spatele nostru, iar când se satură îi ceartă pe ei şi spune: `De ce nu puteţi fi şi voi ca fetele astea?` şi arată spre noi. =]]


Profesoara de matematică vorbeşte atât de încet şi repede...Dar când se enervează ţipă. Şi numai când o vezi: vorbeşte calm, liniştit apoi ţipă cât o ţin plămânii şi iar calm şi liniştit.=]]


Profesoara de română e cea mai belea dintre toţi. Mă întreba la o oră dacă ştiu ce înseamnă `deflorare`. :]] Sau la o oră a zis să spunem alinturi pentru iubiţi. Spunem noi `pisi, iubi, motănel etc` da` începe ea: vacă, raţă crăcănată, bou. =]]
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos

#25
Mi-aş dori să am şi eu profesorii voştri21 M-aţi făcut să râd în continuu... Uitaţi ce specimene avem noi în şcoală... desigur şcoala noastră e una simplă şi doar ăştia doi profesori mi'au atras atenţia...


Profu' de mate: Numele lui e Nitu... şi da e fooooooarte ciudat... deci miroase a naftalină... şi mereu la ore ne vorbeşte despre politică, sau ne pune să reproducem secvenţe din Romeo şi Julieta, Amintiri din copilărie, [cred că deja aţi prins ideea] iar dacă nu ştim ne dă o problemă extrem deci extrem de grea şi ne mai pune câteva întrebări şi dacă nu ştim 4,
Profu de sport: Mai deci pentru omu' ăsta nu am cuvinte21 deci e un specimen cum nu aţi mai văzut21 Într; o oră a luat doi băieţi şi i'a trimis să îi cumpere o sticlă de bere, sau în alta a început să le facă avansuri la fete Odată a venit beat la şcoală şi a început să ne povestească din tinereţe: Bai deci a fost extraordinar, era să facem o criză de râs.
[Imagine: GoAwayCL.jpg][Imagine: 5-4.png]

,,The words I’m saying right now
I don’t know if they’ll hurt you
They’ll probably make you hate me forever
You say that I’m not the same as I used to be
It’s not completely untrue
This new me is a stranger to me too"


[Imagine: Userbarrr.png]

#26
1. Profa de geografie : Tipa este extrem de amuzantă. Are impresia că râdem de ea, atunci când cineva râde înclasă. ;]] Odată cei din spate începuseră să râdă şi ea ţipa acolo : De ce râdeţi ? Râdeţi de mine ?Este foarte haioasă şi are impresia că se impune înfaţa noastră urlând ca tipa din gară ce anunţă trenurile.

2. Profa de Literatură Universală : Moamă, cea mai funny. Odată citea ea ce citea şi i-au căzut dinţii din gură [ mai exact placa de dinţi ] *laughslikefreakingcrazy* Da, aţi citit bine :]] i-au căzut dinţii şi face : Mă scuzaţi am o problemă. Noi acolo începuserăm să râdem ca turbaţii că ea nu mai avea dinţi. A venit în clasă şi a continuat. I se vedea gura fără nimic în ea :]] şi noi nu mai puteam. Ne ascundeam după cărţile pe care le ridicasem în faţa noastră şi râdeam de muream. Ăia din spate se aplecau după cei din faţa lor numai să nu fie văzuţi :]] a fost foarte funny. [/align]
-

#27
hmm, interesant, daca ma apcu eu sa povestesc, nu ma mai opresc Smile
hmm...sa incep cu profa de istorie deci: candvine la ora ne preda, bla bla bla, si oi deja stm ca daca o luam la vorba se apcua si ne povesteste toata ora 21
si incepem: d-soara X a fumat, si ca de obicei incepe: copii sa stitica nu e bine sa fumati, bla bla bla, am avut o prietena care acum e plecata care fuma si..... va dati seama si singuri 21
pfoaii s ne-a povestit si de pisica ei, si de sotul ei, darm ai bine decat sa ne predea 21
Am mai avu un prof de geogra anu trecut, chiar imi placea, adica intra in clasa, si galagia tot nu se oprea, se punea la catedra si incepea sa faca prezenta, si fiind a 3 ora cu el, era pauza de masa, si profu ne laa sa mancam toti 5 minute pana striga absentii, si tot cand ziceam ''prezent'' ziceam cu gura plina, pfoaii ne apcua un ras, si dupaia ne asculta toata ora, adica scotea pe 1 la tabla si asculta iar noi frecam menta ca nu mai stiam ce sa mai facem, ne jucam pe telefon, juucamt T.O.M.A.P.A.N.T, ne uitam pe reviste, numai de ora nu aveam noi chef 71
Am mai avut o profesoara super mega super de chime-fizica anul trecut, deci toti o iubeam, intr-o zi imi aduc si acum aminte facema noi galagie prin clasa ca voia sa ne asculte si toti cu caietele in nas hai sa ne ascultam unii pe altisa vedem ce am retinut din lectii, la care profa; Daca faceti liniste, va pun note din patea casei' si toti:Oooo, d-soara' si cred ca ma luat cu totii numai 10 atunci 21
si mai sunt si mult altii dar nu mi-e cam lene sa-i mai povestesc si pe ei 21

#28
Paai , la mine nu-s asa multi...
Diriga:
- E bestiala babuta asta...la anul iese la pensie,dar vreau sa spun ca e comica...face niste glume cam proaste, da' pe noi ne ia rasu' de expresiile ei faciale,cand vorbeste face un bot24. Ooo,si ne povesteste la arta de tinereteea ei,pe unde a prins-o cutremuru' si ce-a mai facut, plus ca-i obsedata de concursuri de icoane si desene -sunt la clasa de arta,am 6 ore pe sapt. cu ea-. Si cand o apuca vorbitu',Doamne,nimeni n-o mai opreste ! Si odata un coleg de-al nostru a baut spirt,a ajuns la spital cu arsuri, iar intr-o zi , picta diriga o icoana si avea langa ea spirtu' , si colegu' ala : Doamna,pot sa iau spirtul? ea: Daca zici 'aaa',ti-l torn eu pe gat cu placere!
Profa de bio:
- Deci femeia asta e dementa...vreau sa spun ca e babaa,dar se rujeaza mereu la ore,si cand se rujeaza,se scobeste si-n nas si lipeste mucii de ruj24. Oo si are un accent ciudat 42 , si urla mereu la noi: 'SUNTETI ORDINARI! CHEM DIRIGINTA!' , frate, si noi radem de ne prapadim de ea. Si are mers de rata, merge clatinat si cu spatele drept, iar la curbe ridica capu`n sus si-si ia avant!
Profa de romana:
Eu una,o ador. O femeie cinstita,desi are stari de nebuneala,si urla cat poate,mai canta la ore,face misto de noi si ne porecleste. Imi mai zboara caietu' prin clasa ca , de , ''Teo,se poate sa nu stii?! Tu,copil de 10,asa prostie?!".
Profa de mate:
E directoare,e rea,e malefica,dar ma pocneste rasu' cand o vad ca ea cauta prin culegere cu toata limba scoasa afara,si o trage inapoi rapid.
Fostul prof de sport:
E comic , se mai da la fete , mai rade de noi , le mai da cate-un bobarnac sau ceva baietilor...imi pare rau ca nu mai fac cu el,dar si acum ma striga pe strada si la ore :"Teo,ce faci ,Teo?21",si mi-a zis de vreo 100 de ori ca sunt febletea lui.24.
Profuuul de geogra:
Genial tipu'. Preda multisor,dar e super la note...dam lucrari din an in Paste,iar cand dam,noi decidem daca ne trece nota.24 Ne asculta cand vrem, are o burta cat 10, are o fata de te ia somnul, a facut fac. de istorie-geografie,deci invatam mai multa istorie...ne pune sa citim mult,ne zice ce citeste,da' doar Domnu'ntelege. In schimb,are un accent ciudat,si ne scuipa pe fata24.Se intoarce si zice 'BAAI BAIESTSEL!' si ne spala de dimineata.15

Mai sunt destui,dar ma dor degeteelele TT^TT

#29
Hm, cel mai enervant ar fi proful de chimie. Mereu se ia de mine şi colega mea de bancă, de exemplu într-o zi vorbeam şi noi, normal, dar nu numai noi, şi alţii, şi DOAR pe noi două ne-a ridicat în picioare.
Aia de franceză este şi ea ca oricare t***ă şi o fiţoasă fără pereche. E enervantă, mai e şi grasă [ nu că ar conta ]. Hmmm, profesoara de biologie după ce că nu vine la ore şi ne pune să facem conspecte a doua oră ne ascultă, şi dacă nu ştim spune: '' Păi n-am făcut eu cu voi ora trecută?'' şi noi ne uităm unii la alţii, că dacă încercăm să-i spunem că n-am făcut lecţia CU EA ţipă şi face ca o descreierată.
Cam atât...Ah, şi aia de istorie care într-un fel m-a făcut proastă în faţă. Aici e poveste lungă.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#30
Profa de fizica e trei in unu , pe bune :]] . Cand o apuca si incepe sa predea , e o masina de neoprit . Urla , da cu cartile de masa , se inroseste toata . Apoi , imaginati-va o cucoana pe la vreo 60 de ani , bondoaca , cu coada luuuuunga si purtand mereu ciorap de plasa ~ pe bune ! ~ , fuste scurte si blanuri . Ea cica in tinerete trebuia sa fie balerina da' na , a ajuns profesoara de fizica si fotomodel profesionist [ 15 ] .
Doamne , da' cand incepe sa danseze , e moarte in clasa * LOL * . Sau ii zice unui coleg , aratandu-i degetul mijlciu : " De ce nu ti-l bagi in ureche , nas si apoi il lingi , daca tot iti place asa mult ?! " =]]]] .
Cam asta e profa de fizica .

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.299 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.098 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)