Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Breaking Benjamin

#11
Breaking Benjamin e o trupă favorită. <3
Ocupă locul doi sau trei în topul trupelor preferate, ce se schimbă mai mereu, dar deh. Ţin minte că prima dată i-am ascultat pe telefonul unei colege. Am adorat felul în care cântau, plus vocea solistului care suna al naibii de bine. Well, cred - nu sunt sigură - că prima melodie ascultată a fost The Diary of Jane, după am văzut videoclipul şi pot spune că mi-a plăcut la nebunie. XD
Aşa. Cântece de la ei care-mi mai plac ar fi : Dance with the Devil, Dear Agony, Had Enough, Give Me A Sign ş.a.
Eniuei, trupa pentru mine va fi genială, indiferent de timp. <3
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#12
Incepusem sa imi fac griji ca nu voi gasi un topic pt trupa asta... Ii ascult foarte mult in ultimul timp, incat la un moment dat m-am gandit ca exagerez si am inceput sa ma abtin ca sa nu ma satur prea repede. Desi nu cred ca asta e posibil, fiindca nu am descoperit nici pe departe tot ce tine de ei.
Am inceput sa-i ascult acum cateva luni, prima melodie de care am dat a fost Dance With The Devil. De la aia am ajuns la Unknown Soldier, care a devenit pe moment preferata mea, iar parca la celelalte pe care le ascultasem nu eram prea atenta. Totusi, am devenit interesata si am ascultat destul de multe alte cantece de-ale lor incat sa imi fac o parere foarte buna. Cred ca acum melodia mea preferata e Give Me A Sign, urmata foarte aproape de Forget It (cea mai calma melodie a lor pe care o stiu), Without You, So Cold, Had Enough, Crawl, Until The End si cele doua mentionate mai sus. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]

#13
Doamne ce voce poate sa aiba Benjamin Burnley!
Breaking Benjamin...nu ascult de foarte mult timp, dar daca m-ar intreba cineva care este trupa mea preferata, raspunsul este clar Breaking Benjamin. Melodiile sunt absolut geniale, iar vocea solistului se potriveste de minune cu versurile.

Amphetamine mi-a spus de trupa. Nu mai stiu exact care a fost prima melodie pe care am ascultat-o, dar eu ma relaxez cand ascult BB. Melodiile mele preferate sunt Dance with the Devil, The diary of Jane, Had Enough, Until the End, Polyamorous (pe melodia asta imi fac temele la mate si romana) si Until the End.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)