Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Breaking Bad

#1
Despre ce e vorba in Breaking Bad?Despre ceva iesit din comunul serialelor actuale,despre un domn respectabil,profesor de liceu si casier la o spalatorie ce primeste vestea ca sufera de cancer la plamani si ca mai are cateva luni de trait.Cum il cheama pe acest domn?Walter White(pe viitor,se va face cunoscut prin numele de Heisenberg,dar intram in detaliu).
Afland tragica veste,dragul nostru Walter trebuie safaca tot posibilul sa aduca bani pentru familia sa .Cu un copil de 15 ani bolnav de paralizie cerebrala(sper ca am dreptate?!),inca unul ce urmeaza sa apara,el devine disperat.
La ce duce acest moment?Ei bine,la intalnirea cu Jesse Pinkman,un fost elev de-al sau,traficant de metamfetamina,salvat de Walter intr-o razie de-a politiei.
Cunostintele lui Heisenberg despre chimie il aduc in fata celei mai grele decizii din viata sa . Urmeaza sa devina un traficant de droguri,cu Pinkman langa el!


Serialul are 4 sezoane,fiecare de 13-14 episoade.
Din punctul meu de vedere,anul trecut a fost,fara indoiala,serialul ce a iesit in evidenta cel mai mult in sectiunea sa,drama.

Nu mai scriu mare lucru.Daca l-ati vazut,sunteti liberi sa lasati un mesaj.
In final,va las cu una dintre cele mai sinistre si importante scene ale serialului,din ultimul sezon.
http://www.youtube.com/watch?v=cWfK5JyD2bA

P.S. Probabil ca am avut destule greseli de scriere.Imi cer scuze!
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...

#2
Am inceput sa vizionez Breaking Bad cam acum 2-3 luni si nu am apucat sa termin nici macar sezonul 1 din cauza tezelor. Am fost mandru sa vad ca patronul spalatoriei de masini unde lucra personajul principal era roman, acum nu eram mandru ca isi exploata muncitorii, dar imi place cand vad in orice creeatie cinematografica ceva legat de Romania, publicitatea este tot publicitate chiar daca este negativa.
Lasand la o parte romanii ce apar in serial, altceva m-a atras la seria asta si anume ideea neconventionala, un profesor de liceu sa se apuce de "gatit" metamfetamina este cam neobisnuit, dar asta imi place. Bryan Cranston este de asemenea un actor exceptional ce a mai avut cateva roluli secundare in "How I Met Your Mother" si "Larry Crowne", de asemenea il vom vedea si in "John Carter", dar asta e alta poveste.
Per total serialul este bun, in curand am sa il reiau si sper sa am cateva surprize in storyline.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#3
Daca vrei sa o luam asa,Bryan Cranston a avut un rol secundar si in seinfeld. 21
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...

#4
La varsta pe care o are este normal sa fi avut roluri in multe seriale si filme, dar nu asta conteaza. Eu am spus ca este un actor bun deoarece acolo unde l-am vazut a facut o treaba buna, nu a avut scapari si a intrat in pielea personajului de fiecare data. Ca sa adaug, intalnirea cu Jesse mi-a placut cel mai mult, asta din tot ce am vazut pana acum.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#5
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6

#7

#8
Am urmarit trei sezoane pana acum. Mi-a fost mai greu pana sa incep, pana sa intru in priza, sau cum se zice, apoi urmaream episod dupa episod. Am luat o pauza dar sunt sigura ca soon...
Ce pot sa spun despre Walter?! Nu trebuie sa fii prea atent ca sa iti dai seama ca minut dupa minut devine din ce in ce mai satul de situatia in care se afla. Fie ca ii distruge unui a-hole masina scumpa si moderna, fie ca sperie de moarte niste adolescenti, acelea sunt momentele in care realizezi situatia in care se afla si vezi cum incetul cu incetul nu ii mai pasa de ce e corect, de gura lumii, in general. Considera ca merita mai mult si ajunge sa ii indeparteze cei cei pe care ii vede nedemni. A true villain is born, just like that. Fucking awesome !!!
Cat despre Jesse, el se maturizeaza, realizeaza in sfarsit ca viata nu e chiar asa cum a vazut-o pana atunci si asta il da complet peste cap. La cat de serios e serialul, exista momente ridicole in care nu pot sa ma abtin sa nu rad. Like "Get off the toilet!" Asta e unul pe care mi l-am amintit, mai pe la inceput.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)