Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ben 10 : Alien Force

#1
Continuarea de la Ben 10
Ben 10 a avut 4 sezoane a cate 13 episoade...
Ben 10 Alien Force are deja 2 si al treilea e in productie..

Alien Force este continuarea aventurilor lui Ben si a verisoarei lui , Gwen, doar ca acum amandoi sunt adolescenti cu problemele de rigoare.Lor li se alatura fostul inamic al lui Ben , Kevin Levin , in lupta impotriva unei noi specii de extraterestrii care ameninta Pamantul.Omnitrixul lui Ben se reataseaza la incheietura tanarului...acum cu alti 10 noi monstrii.

Voi ce credeti ?

Mai am 3 episoade si termin si sezonul 2...si trebuie sa zic ca e mult mai fain decat Ben 10...nu stiu..dar are o gramada de poante..mai ales intre Ben si Kevin ...chiar daca fac echipa cei doi nu se prea impaca si sunt absolut hilari cand incearca sa se stranguleze reciproc,plus ca personalitatea lui Kevin e f f funny..tipul asta te face sa razi la orice replica scoate pe gura...24
Avem si romance in this one...Ben likes a girl..si Kevin si Gwen se plac [ nu k ar recunoaste-o..lol]
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
E mult mai bun decat Ben 10 aceasta noua serie ce poarta numele de Alien Force.Imi plac cum au crescut,iar grafica im iaduce aminte de JL and JLU daca ati observat exista si un episod in care la director by apare Dan Riba ,cel cu JL.E destul de bun mai ales ca te face sa te intrebi ce a fost cu episoadele acela din Ben 10 cand au fost in viitor si cum Kevin a devenit bun dar noi stim ca in viitor el ramane in camera de vid rau.Misto orcum as vrea sa se schimbe viitorul lui Kevin si sa-si faca o familie cu Gwen deoarece evidenta iubirea dintre ei.Episoadele care vor incheia primele doua seri sunt foarte interesante pt. cei care au urmarit desenul deoarece vor explica cate ceva despre rasa ce ataca Terra.Imi palce extraterestrul acela negru ce seamana cu universul,cum il cheama.Orcum nu conteaza.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#3
Hm...
Consider pe Alien Force ca un Shippuuden al lui Ben 10, cu bune si rele. Totusi, mi se pare o varianta mult mai buna, replicile lor nu mai sunt atat de seci si actiunea e intr-adevar...actiune! E interesant sa ii vezi in alta versiune si cu alte personalitati si cu putere mai multa, legand noi prietenii si infiripandu-se dragoste adevarata.
Pe scurt, il consider un desen animat reusit, acum eroul avand un scop bine definit si ajutoare adevarate.
:bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)