Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avatar&Signature Request

#1
Deci, a venit si vremea sa re aduc la viata scumpul nostru topic de unde is face lumea rost de avatar si signature dupa gustul lor. Here I am. Vechiul set de reguli e prezent, cu mici modificari.
Regulament


1. Numai membrii echipei de graficieni pot sa preia comenzi din acest topic. Daca doriti sa va inscrieti gasiti toate informatile necesare aici

2. Membrii echipei nu au dreptul sa modifice un set care nu le apartine, cum nici lucrarile membrilor nu pot fi modificate de userul care a facut comanda sau de alt membru al echipei. Daca vreunul din useri doreste o modificare a unei comenzi, se adreseaza graficianului care a executat comanda.

3.O data ce ati acceptat setul aveti obligatia de a-l purta o perioada de timp (cel putin 1-2 saptamani) semn de apreciere pentru activitatea depusa de graficianului care l-a realizat.

4. In cerere puteti preciza un anumit interval de timp in care doriti sa primiti setul, dar in acelasi timp graficienii au libertatea sa nu preia comenzile avand o limita de timp nerezonabil de mica.

5. Depasirea nemotivata a termenului de o saptamana da dreptul userului care a facut comanda sa solicite pe topic realizarea comenzii de catre un alt grafician.

6. Toate imaginile vor fi incarcate (de preferat) pe imgur pentru a evita stergerea imaginilor de catre alte site-uri si pentru a usura activitatea moderatorilor.

7. Orice nemultumire va fi exprimata de userul care o resimte. Practicarea avocaturii pe acest topic este cu desavarsire interzisa. Cel mult, va adresati administratorilor sau moderatorilor pentru rezolvarea conflictelor potetiale.

8. Cererile se vor face dupa unul dintre modelele de mai jos.

De asemenea, orice model completati asigurati-va din start ca ati precizat tot ce este necesar pentru a nu avea surprize neplacute (de exemplu, un background roz cand voi urati culoarea). O data ce setul a fost realizat puteti cel mult sa aveti obiectii asupra unor elemente de detaliu (nemultumiri pe care le veti exprima cat mai politicos si mai clar - in nici un caz "vai, arata jalnic, cum ai putut sa pui mere si cerculete in acelasi colt, modifica-l pentru ca eu nu pot purta asa ceva."), dar nu puteti cere refacerea integrala a setului, la fel cum si graficienilor le este intrzis facerea in batjocura a seturilor.

Graficienii vor pastra PSD-ull cel putin pana in momentul in care au convingerea ca setul a fost acceptat si clientul este multumit.

11.No thank you posts - in cazul in care doriti sa multumiti graficianului pentru munca depusa, va rugam folositi optiunea PM pentru evitarea spam-ului. + posturile spam vor fi sterse automat.
12.O cerere/saptamana/user.

13. Imaginile date pentru editat trebuie sa aibe o rezolutie si calitate acceptabila, cel putin 500x500px.


Modele cerere


1. Daca va place stilul unui GFX-er sau doriti sa lasati o libertate anume in materie de lucru pe mana graficianului (si nu aveti avea o problema cu florile, triunghiurile sau orice alta forma si/sau idee inserate/folosite in sig / avatar), completati urmatorul (obligatoriu):

Username: - nick-ul vostru
Set complet av&sig (da/nu): - in cazul in care scrieti NU, specificati alegerea: avatar sau signature.
Imagini: - nu exagerati cu numarul de imagini, nu toate vor fi folosite. Maxim 3 imagini.
Graficianul dorit: - daca este cazul
Informatii aditionale: - loc unde specificati in cele mai mici amanunte pentru ca setul si sa fie facut pe placul vostru.

2. Daca stiti ca sunteti pretentiosi si aveti idei clare despre ce anume doriti - completati urmatorul formular (obligatoriu):

Username: - nick-ul vostru
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul:
Graficianul preferat(daca este cazul):
Dimensiunea avatarului / sigului:
Culoarea preferata / sepia:
Elemente dorite in sig / avatar(ex: floricele, triunghiuri, copaci)
Luminozitate(mai intunecos / mai putin intunecos):
Alte detalii si informatii: (de ex. sa aiba un aspect de vechi, imaginea sa para rupta, arsa sau mototolita, etc):


De retinut!

-Pentru a efectua o comanda trebuie sa aveti cel putin 30 de posturi.

-Se vor face un numar de cinci comenzi pe zi, cand am ajuns la cinci vom inchide threadul pana a doua zi

-Certurile sunt interzise la modul absolut.
-Nemultumirile pentru aspecte care nu au fost cuprinse mai sus vor veni direct la mine, de preferat prin PM pentru evitarea spam-ului.
-Veti pastra un ton politicos, moderat.
-Nu este rolul moderatorului sa discute depasirea termenului. Userul nemultumit poate cere un alt grafician.
-Evitarea pe cat de mult posibil a spam-ului.
Membrii echipei:

Lia
Daria
Hiimera
BLOODLUST
Geesushi (aka. Levy McGarden)

Mult succes tuturor! C:
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#2
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#4
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#5
[Imagine: Jun0xCa.png]

#6
Mai e cineva interesat de un set nou? Ca tot o sa am ceva timp la indemana...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
I'll take it. Will have it done by tomorrow night /hugs
Make that one more day. Family day sorry...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#10
Eu eu eu, Sushi-chaaan! ^^ Me, being completely parallel with photoshop, can only be happy about this.

Username: DreamGirl
Imaginea / imaginile dupa care se va face setul: pentru avatar, pentru sig sau asta (nu-mi dau seama daca arata mai ok cu mana aia de sus sau fara, asa ca mai bine iti las doua variante, si vezi tu care iti face cu ochiul mai tare)
Graficianul preferat (dac? este cazul): Geesushi
Dimensiunea avatarului / sigului: avatar 150x150, sig whatever you like (ca ala vechi, sau poate putin mai mare? pe acolo pe undeva ^^'')
Culoarea preferat? / sepia: The original colours are perfect ^^ Sau nuante asemanatoare cu ce e pe rochia ei.
Elemente dorite in sig / avatar (ex: floricele, triunghiuri, copaci): Mi-ar placea sa scrie pe sig "The cold never bothered me anyway"
Luminozitate (mai intunecos / mai putin intunecos): Nici-nici? Intunecos sigur nu >.<
Alte detalii si informa?ii care ar trebui s? fie cunoscute de grafician ca fiind determinante pentru acceptarea lucrarii: Sa fie uhm... asaaa... royal, elegant, clear? (yep, sunt vaga ca de obicei)
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Signature banners Addeh 4 3.897 09-05-2020, 03:06 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)