Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati plans la vreo nota xd ?

#81
Sa fiu sincera, chiar am plans si imi pare rau ca am facut asta pentru ca nici macar nu a meritat.
Vesnicul meu dusman este istoria, pe care nu am suportat-o inca din clasa a 5-a si nu pot s-o suport nici acum intr-a 8-a.
Stiu ca am primit un 7 intr-un test in clasa a 5-a, iar la sedinta cu parintii mamele au spus ca fetele lor au plans mult pentru notele de la istorie (au luat note mai mici) iar cand mami a venit acasa a inceput sa ma certe pentru ca nu am plans si eu pentru nota luata. xD Dupa stiu ca nu am mai vorbit cu ea 2 zile. Ea credea ca nu imi pasa de notele mele si alte chestii de genul, dar am trecut peste.
In clasa a 6-a mai pe la sfarsit, profa a inceput sa cam traga chiulul. Eu imi faceam temele de fiecare data, iar cand am vazut ca ea nu mai are chef sa mai treaca si pe la soala, am decis sa nu mai am nici eu chef sa fac teme la istorie (teme care erau criminale). Si ce noroc pe mine sa aud ca intr-o zi, profa a venit in scoala si era hotarata sa ne puna note. Eu nu aveam tema facuta asa ca am copiat-o de la un coleg, lucru pe care l-am mai facut si altcineva.
La ora de istorie acel cineva, care avea tema identica cu a mea s-a dus la profa, ea a vazut ca el a copiat-o de la elevul ei preferat, l-a trecut in banca si i-a dat 5. Acelasi lucru s-a intamplat si cu mine. M-am abtinut sa nu incep sa bazai pe acolo, dar chinul de pe lume a fost cum sa le spun parintilor.
Ma rog, faza a trecut si mi-a modificat 5 in 9 si mi-a iesit media 10. De atunci m-am dus mereu cu tema facuta.
Urmeaza clasa a 8-a, in care mi-a dat pe sem I 9 si 7 si mi-a stricat media, si iar am plans ca o proasta, dar de data asta mami m-a certat ca am plans (atunci chiar nu o mai intelegeam).

Pana la urma nu conteaza ce note luam, conteaza ce e in capul nostru si va mai spun ceva ce mi-a spus o prietena : Daca nu iei note de la 1 la 10, nu esti elev, asa ca sa nu plangeti pentru note mici. 21 Si voi incerca si eu sa nu mai plang.

#82

Fiind mic si prost, normal ca am plans ca am plans cand luam note slabe. Bine, nici nu prea luam note mici... da' era nasol cand se intampla.

Dupa aia, cand m-am mai desteptat nitel... nu a mai contat. Oricum nu tinea nimeni seama daca iau eu numai 10 - si nu luam numai 10 LOL.

Iar la liceu deja bifam toate notele posibile. 1-10. Tin minte totusi ca profa de mate din generala i-a dat unei colege intr-o lucrare 0 (zero)! Pe asta n-am bifat-o...

Toata lumea stie ca e mai important ceea ce stii. Dar... cum sistemul romanesc e un pic defect... uneori o nota mai mare te-ar pune intr-o pozitie mai buna. Unde sa ai ocazia sa intalneti profi mai cu har.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cea mai mica nota Kayla. 106 64.195 16-09-2014, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)