Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My drawings

#1
Am pus si eu 2 desene facute de mine sunt incepator dar am mai uitat la cateva tutoriale pe net si cam asta mia iesit.

Primul desen


Al doilea desen
[Imagine: hirosiggy2ka6.jpg]

#2
Începător... Dar nu contează. 71
Desenele pot spune că ţi-au ieşit, cu câteva greşeli acolo şi acolo, dar arată chiar drăguţ.

Primul: Sincer mi se pare chiar drăguţă fata, pe lângă asta cred că este cel mai reuşit. Făcând comparaţie cu cel de-al doilea desen.
Umbrele mergeau nu doar pe uniformă, ci şi pe chip. Păcat că nu le-ai făcut şi acolo, sigur arăta mai bine.
Dar pe haine le-ai făcut ok. Ţi-au ieşit. 3
Urechia trebuia puţin mai mare, de aşezat, ai aşezat-o bine. Dar problema este că pare mică şi .. poate e din cauza părului. 21
Părul păi... mergea mai fluid.. căci pare prea "crispat".
Ochii sunt nice.. dar cel drept mergea puţin mai măricel. Ca să fie la fel ca celălalt.
Desenul asta chiar îmi place. 8

Al doilea: Puteai să mai luminezi puţin foaie într-un program.. fiindcă e întunecată.
Ehh.. aici braţul stâng pare puţin mai gros decât cel drept.. poate ţi-a fost greu să faci din acea poziţie.
Capul pare turtit .. normal ar fi venit mai bombat sus.. next time fă o schiţă a corpului, mult mai uşor ca să vezi cum sunt toate aşezate.
Părul la fel trebuia mai fluid, să îl desenezi lin, uşor..
Totuşi din tot desenul asta îmi place mai mult expresia facială.. e amuzantă şi modul în care priveşte chiar pare încitant. 21

This is all.
Sper să mai vin cu desene.

#3
Al Treilea desen Mam chinuit la el ca nebunu si tot nu mia iesit asa de bine 2 dar am decis sa-l pun .21

And thanks for the comments .... I really love them .
[Imagine: hirosiggy2ka6.jpg]

#4
Bună. Păi, let's begin.

Al treilea desen e cu siguranţă mai reuşit decât primele două. Okay, băiatul arată cam ciudat, dar şi faţa fetei. De ce nu încerci să desenezi pe foi A4 albe ? Aşa aş fi văzut mai bine detaliile. Şi fata are ochiul cam mare, după părerea mea. Dar încă arată bine, e mai reuşit ca precedentele.

La primul desen îmi place că ai pus umbre pe haine, dar ai greşit urechea stângă şi ochii sunt cam distantaţi. Între ochi trebuie să fie o distanţă de un ochi, la tine e cam un ochi şi jumătate. Urechea trebuie să fie cuprinsă între axa ochilor şi axa nasului, la tine începe sub ochi şi parcă ar fi prinsă în obraz.

Referitor la al doilea desen, capul e puţin cam mare în comparaţie cu corpul. Şi părul sub mâna stângă, e pătrat. Dar arată bine.

Mai caută tutoriale şi ai grijă la anatomie.

Ai aici un tutorial foarte bun.

O să mai trec pe la desenele tale. Spor la desenat şi mulă imaginaţie! x]

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#5
Buun, lets start... o sa spun numa despre al treilea.
Desenul e dragut, da, dar...
Capul baiatului e putin... putin mai mult cam distorsionat. Are parul mai in spate decat fatza, plus ca fatza este prea lunga, maxilarul a iesit bine, urechea e putin prea sus, in rest e bine, parul strica la baiat, ai putea sa il aduci mai in fatza, sa fie cat de cat simetric cu restul, iar gatul, putin, dar putin ( ca sa nu il faci girafa) mai lung.
La fata e inversul baiatului, parul e putin prea in spate, ii facea partea din spate a cutiei craniene mare, ceva gen extracterestruu, aaahm si ai putea - la fete, sau la baietii cu par mai lung- sa faci si partea din laterala, de ex uitete, pe o parte are par etc, dar in partea cealalta parcai rasa in cap. In rest e bine. Din cate pot observa, pe calitatea pozei... am vaga impresie ca intinsi cu degetul, iti sugerez sa nu mai faci asta, nu numai ca te murdaresti si tu, dar murdaresti tot desenul, pentru ca ramane pe piele, tu pui palma, si ramane impregnat in foaie, iar urma aceea nu se mai poate sterge - experienta proprie- incearca doars a hasurezi, cu un creion 2B, si sa faci un contur fin, de preferat cu un creion mecanic. Smile SIII, ca sa n se stearga, pentru ca vei pune mana, si fie ca vrei fie ca nu, o sa se ia pe piele, asa ca pune o foaie peste desen, sub mana Smile ca sa nu se steraga, sa nu se murdareasca si sa nu trebuiasca sa refaci.
Cam atat, iti urez succes in continuare, sa ma anunti si pe mine cand mai postezi. :3
Banzai!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)