Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anunt important pentru artistii de pe Zup legat de Nijikon 2011

#1
Salutare, tuturor!

In primul rand, scuze pentru lipsa de activitate din ultima vreme, am fost ocupat cu slujba si alte chestii.

In al doilea rand, stiu ca pe Zup sunt foarte multi artisti talentati.

In al treilea rand, Nijikon se apropie cu pasi repezi!

Daca doriti sa ne ajutati, eu va fac urmatoarea propunere: daca va considerati suficient de talentati si mai aveti timp, sunteti dispusi sa faceti un poster sau stickere sau modele de calendare sau orice va mai trece voua prin cap? Ma refer aici la chestii pe care le-am putea vinde/prezenta la stand.

Tin sa precizez din start ca nu e vorba de ceva din care sa se faca profit, ca sa nu fiu inteles gresit.

Eu m-am gandit pana acum la urmatoarele 2 optiuni pentru artistii care vor sa ne ajute:

- tiparesc in jur de 10 exemplare din posterul/stickerul/calendarul etc. desenat, din care 3-4 vor fi vandute la un pret care sa permita recuperea banilor dati pe printare, 1 va ramane la stand si se va numara printre premiile la concursurile pe care le vom organiza, iar restul... tot ce se mai vinde ramane ca profit pentru artist (dar va avertizez ca la cantitatile astea nu va puteti astepta la mare avere 21 )

- tiparesc in jur de 5-6 exemplare din posterul/stickerul/calendarul etc. desenat, din care 3-4 vor fi vandute la un pret care sa permita recuperea banilor dati pe printare, 1 va ramane la stand si se va numara printre premiile la concursurile pe care le vom organiza, iar 2 vor merge la artist, ca sa ii ramana amintire.

De asemenea, vom lipi pe pereti din afise, intr-un mod care sa nu le strice, astfel incat acestea sa fie vizibile iar artistul este rugat sa isi puna un link de deviantArt sau alt site personal la vedere, astfel incat sa isi poata face reclama.

Daca sunt persoane interesate, le rog sa posteze aici si sa ma anunte. O sa incerc sa intru zilnic de acum inainte si o sa le pot raspunde la orice intrebari ar avea si o sa le precizez exact si detaliile tehnice, gen dimensiuni, rezolutie si asa mai departe.

Inca o data va atrag atentia ca nu vorbim despre o initiativa menita sa ma faca pe mine sau altcineva de pe Zup sa se imbogateasca pe seama muncii userilor. Preturile necesare printarii vor fi facute publice, sa nu apara discutii.

Eu cred ca ar fi un prilej sa va expuneti munca si sa ne ajutati si pe noi sa avem o oferta cat mai diversa la stand!

P.S. Daca aveti sugestii, sunteti invitatii mei sa le postati! Nu conteaza cat de stupida vi se pare ideea, va ascult pe toti

#2
i"M in si sa nu zici ca e teapa uite dA meu http://robo-oak.deviantart.com/

#3
Hmm super idee,felicitari n_n mai ales pentru ca desenezi super 10 *btw garantez pentru operele lui *um,incerc si eu ...n-am deviant dar voi pune cateva schite ...in caz ca ideile de la topicul precedent sunt bune...sa-ti arat ce am in minte.
[Imagine: wqymg0.jpg]

#4
@robooak: THIS!
Crezi ca ai putea colora desenul asta? Ar face un poster sau un sticker grozav @_@

P.S. Va avertizez de pe acum ca la final, in functie de numarul de amatori, voi face o selectie dintre lucrari.

M-ar tenta insa sa fac si o mini-galerie cu lucrari mai bune ale tuturor artistilor de pe zup interesati de idee. Cate un poster din fiecare lucrare 39

#5
Ar fi grozav, nu stiu cata lume retine adresa de dA, insa ideea este bine venita. Multe multumiri pentru initiativa! Smile Imi pun si eu adresa, poate reusesc sa fac macar niste stickere, nu pot ajunge nici editia aceasta, asa ca as vrea sa particip si eu cu ceva. Smile Here's my stuff: http://maria-degeratu.deviantart.com/
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#6
Wow, Maria... Frumoasa galerie @_@

Nu e nici o problema daca nu poti ajunge, imi lasi adresa si iti trimit niste stickere sau ce vei face tu prin posta 4

#7
That would be great! [Imagine: hug.gif] If I get to. Hehe, voi putea spune ca am fost la Nijikon... oarecum. ^^''
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#8
http://dodotu.deviantart.com/
Incercarea moarte nu are TTwTT




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)