Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Another

#11
I am not shocked.
Am terminat seria acum cateva minute. 12 episoade la rand, cu cateva opriri pentru incarcare si Empire.
O iubesc pe Misaki, asta e clar, dar primele episoade sunt cele mai greu de vizionat. Mie imi ieseau peri albi si nu credeam ca mai rezist psihic la inca vreun episod, dar sfarsitul la episodul 3 a fost bun, 4 a fost dragut, iar cinci a fost misto, de acolo totul a venit mult mai usor.
Grafica e geniala. Inceputul opening-ului nu imi place (incepe asa, cu o voce fericita care ma face sa imi zgarii urechiile, iar apoi vine favorita mea: vocea sumbra).
Am cateva nemultumiri legate de anime, normal (cand ma uit la astfel de genuri ma astept la perfectiune). Insa a fost un anime bun. Sunt sigura ca se putea si mai bine, dar inca imi place.
Ii dau nota 8 si va zis ca daca doriti mister, fara prea multa dragoste si chestii idioate de umplutura, atunci urmariti-l. Asteptati macar pana la episodul 5.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Tocmai ce l-am terminat in urma cu cateva minute. Pentru inceput, vreau sa va spun ca acesta a fost primul anime pe care l-am terminat exact in aceeasi zi in care l-am inceput. Prima scena pe care am vazut-o a fost cea cu fata a carei umbrela i-a trecut prin gat, parca Yukari o chema, mentionez ca a fost cea necenzurata...desi nu mi s-a parut ca ar fi o diferenta (prea mare) intre cele doua (cenzurata & necenzurata). Ceea ce mi s-a parut ciudat in legatura cu acesta scena a fost ca, desi fata era pe moarte, incepuse sa dea din maini precum un peste pe uscat. La un moment dat, o suspectam pe Izumi ca fiind persoana moarta, nu intrebati. Scena mortii sale nu m-a impresionat mai deloc, nici nu inteleg cum de a fost incadrata in topul a celor mai triste (din anime-uri, fireste). Atunci cand un elev - who became totally insane - a incercat s-o asasineze pe Mei , iar instantaneu Mikami/Reiko i-a sarit in ajutor, cu toate ca exista riscul de a fi ranita (sau chiar mai rau) a avut un impact emotional asupra mea., cred ca a fost singura. Cand am vazut cine este, de fapt, cel mort am zis ceva de genu' "What the f***k!" In mod normal, trebuia sa fie un elev, nu un profesor... cel putin la asta ma asteptam. Daca as fi citit vreun spoiler, finalul nu ar mai fi avut acelasi farmec. Pe scurt, ma bucur ca nu am facut-o.

Edit: In loc de "which" trebuia sa scriu "who", pt. ca este vorba despre o persoana, nu un obiect. Gomenasai!

#13


Atatea amintiri,a fost primul meu anime *-* mda..umbrela aia mi-a schimbat viata tin minte ca ii intrebam pe toti de a 9-a daca sunt a 9-a c 24 eu o sa fiu a 9-a c deci uratimi succes :S

#14
Nu a fost chiar atat de infricosator,dar a fost interesant.Nu stiu de voi,dar pe mine cred ca cel mai tare m-a speriat sa astept sa se intample ceva cu personajele,din moment ce de obicei era previzibil cand vor pati ceva..Ceva destul de scarbos.
[Imagine: output_bfz5sj_by_thehattercrazy-d835lra.gif] [Imagine: tumblr_ndg2ndyHps1rdfsmyo2_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)