Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup la Nijikon 2014

#1
Timpul trece, iar daca site-ul conventiei nu s-a deschis inca, ma gandeam sa ne mobilizam noi macar. Asadar, mai e o luna si ceva pana la data Nijikonului de anul acesta: 18-19 octombrie. Se va tine din nou la Turbohalle.

That being said, care dintre voi veniti si care ati fi interesati sa organizam un stand Animezup?
E o sansa numai buna sa facem putina reclama forumului, plus ca va da ocazia sa va vindeti creatiile si orice posibil merchandise ati pregati pentru eveniment. Desene, postere, stickere, insigne, brelocuri, orice altceva - anything works, as long as it's original si, de preferabil, are legatura cu animeurile. De asemenea, avem nevoie doar de putina putina initiativa de a sta cu randul la stand, ca sa se poata bucura fiecare de conventie si in acelasi timp sa fie mereu cineva acolo.

Personally, am o prietena buna care se pricepe la character design si care-mi va putea face niste postere pe care sa le imprim si sa le aduc la stand (she's not in the country, so she can't come). Si ma voi stradui sa imi pun in practica ideea de a construi niste dreamcatchers cu imagini cu personaje anime, but I don't know yet if I can pull that off. Plus ca mai am cateva bratari de anul trecut ^^;;

Astept propunerile voastre si sper sa reusim sa avem un stand cat mai colorat anul acesta ^-^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#2
Posacilor. Raspundeti mai multi daca va intreaba omul: care vine la Niji la o bere? 21
[ideea cu standul a cazut de mult, stiu, dar macar o intalnire cu membrii...]

Ca informatie noua se pare ca s-a anuntat in sfarsit si oaresce invitat din zona de Cosplay, so there you go.

[Imagine: Y1yRDMo.jpg?1]
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
Well, eu o sa vin la Nijikon in ambele zile ale festivalului dintre care o sa fiu in cosplay doar in ziua de duminica, deci sambata sunt libera pentru discutii. ^ ^ Also, duminica o sa fiu costumata in Nana Osaki din NANA (this costume : http://i57.tinypic.com/2nq5p8x.png) so, if you see me don't be afraid to say hi Smile
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
Intalnire cu membrii. Sounds interesting eu unul inca nu sunt sigur daca pot sa ajung dar o sa fac tot ce imi sta in putinta sa o fac Shake-crazy-rabbit-emoticonShake-crazy-rabbit-emoticonShake-crazy-rabbit-emoticonShake-crazy-rabbit-emoticon
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#5
Citat:Posacilor. Raspundeti mai multi daca va intreaba omul: care vine la Niji la o bere? 21

Pff, doar o bere? Tu nu stii cat trag la masea majoritatea de pe aici inseamna 21. Berea deja a ajuns sa fie masurata in metri, nu in pahare sau halbe ori de cate ori s-a iesit intr-un grup mai numeros XD. So, ar trebui sa mai plusezi la oferta, vorba aceea: daca cu o floare nu se face primavara, cu o bere nici atat 10.

Lasand gluma la o parte, eu unul nici nu imi puneam problema ca nu vom merge pe undeva dupa Niji pentru a sta la un taifas intr-un cadru mai relaxat, mai ales ca multi dintre noi apucam ne vedem unul cu altul numai la aceste conventii, prin urmare ar fi pacat sa nu petrecem cat mai mult timp impreuna, daca avem ocazia. Insa totusi e destul de devreme pentru un raspuns, majoritatea probabil nici nu stiu sigur daca vor putea ajunge la Nijikon si cat timp vor putea sta, de asemenea nici nu cunoastem programul evenimentului pentru a decide o ora de intalnire convenabila pentru toti ca nimeni sa nu rateze sectiunile lor preferate din cadrul conventiei (inca imi amintesc cum la Otaku 2014 am fost constrans sa parasesc concursul de Tekken tocmai din aceasta cauza T_T). Ma gandesc ca aproximativ 1-2 zile inainte de Niji se va putea planifica mai bine o astfel de iesire.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
[Imagine: 10700738_628315180618289_7036557527349612284_o.jpg]

#7
http://2014.nijikon.ro/info/activitati/
Programu a fost postat.
Foarte saracacios. Nu vad nimic interesant in afara de main events.*cosplay/amv*
Oh dar stai , nu prea e nimic inafara de main events.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
Am vazut si eu programul, chiar ca dezamagitor. In contextul asta, nici nu stiu daca are rost sa mai vin si duminica, avand in vedere ca bucurestiul are si altele de oferit *sigh* poate doar sa-i vad cospalyul lui @Mimisor ._.

So there, ne vedem? Banuiesc ca nu e prea devreme de data asta de intrebat ^^' si, Ro, my dear, sorry daca v-am subestimat in cazul asta 21 cate beri se poate atunci.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#9
Mda, nici eu nu prea sunt impresionat de program, mi se pare foarte saracacios in comparatie cu cel de la Otaku: no karaoke, no workshop-uri, un singur invitat special si acela nu prea cunoscut, nu specifica salile in care vor avea loc respectivele evenimente si nici nu arata un plan al locului pentru a sti sa te orientezi pe acolo, mai ales pentru cei care vin pentru prima data. Toate aceste lucruri au fost prezente la Otaku, iar costul biletului a fost acelasi, ba chiar mai ieftin daca le luai pe ambele zile. Tare as fi surprins daca o sa ma bucur de aceeasi experienta pe care am avut-o in mai, poate doar compania prietenilor de pe Animezup si a berii de dupa Niji sa mai ridice distractia pentru mine, dar in rest eu unul nu am asteptari prea mari de la acest eveniment.

Citat:So there, ne vedem? Banuiesc ca nu e prea devreme de data asta de intrebat ^^' si, Ro, my dear, sorry daca v-am subestimat in cazul asta cate beri se poate atunci

Asta e atitudinea! Ma bucur ca esti pe aceeasi lungime de unda cu noi XD. Parca si tu ziceai ca o sa faci un cosplay, looking forward to seeing it.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#10
Ajungi sambata? Atunci cu siguranta :3 da, fac cosplay dupa Sora Naegino din Kaleido Star, daca apuc sa cos totul in noaptea asta.

Acum regret ca nu am ajuns la Otaku 2
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)