Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#31
pOY...imi place Loveless deoarece pe langa dracia aia de LOVE dintre ei doi mai e si actiune,drama,mister,comedie...Adevarule ca sunt putine episoade insa mi-a placut ca au incercat sa puna in acele episoade care dureaza 25-30 de min. mi se pare esentialul ...au incercat sa ne faca sa intelegem despre ce e vorba.
Imi place suspansul si tot acest mister..grafica e destul de buna iar chestia cu pisicile very funny

#32
Anime-ul meu preferat e Death Note.Mia placut foarte mult(poate am fost un pik dezamagita de final,dar in rest a fost ok).Imi place tot ce tine de el-personaje,grafica,firul povestii,muzika.Cu alte cuvinte mia placut tot ce tinea de el.
Desigur mai sunt mult animeuri care imi plac Gravitation,Spiral,Yu-Yu Hakusho,Inuyasha,Slaiers,Kaleido Stage,Blue Gender,Hell Girl,Mew Mew Power Etc.Defapt toate pe care le-am urmarit,care nu-mi plac niki nu pot sa ma uit la ele deoarece ma pliktisesc!

#33
Well pentru mine nu e greu sa aleg anime-ul preferat. E Death Note, probabil unul dintre cele mai complexe si originale anime-uri inventate vreodata, de la poveste pana la personaje imi place totul. Intr-un fel povestea e aproapiata de realitate, oricum trebuie sa recunoastem ca e un anime genial n_n' Inafara de acesta foarte mult mi-a placut si Ef ~ a tale of memories, am simtit ca pot sa-mi dau seama ce simt personajele din acest anime o.O' e chiar bine facut si povestea e trista, dar se termina destul de bine n_n

#34
Hmmm ... daca e sa ale un anime preferat din cele multe ( cred O.o"" ) pe care le-am vazut ar fii ... Higurashi no Naku Koro ni ^^ si asta pentru ca o parte din mine adora sa vada loli-uri sadice care spinteca/taie/decapiteaa/treaba-lolilor-maniace-ce-fac in stanga si in dreapta si mai ales cu un ras maniac <3 ... Anime-ul e destul de greu de inteles chiar din prima , povestea e foarte complexa si la fel si personajele ... mai ales Myon si Shyon X___X""" .
La capitolul grafica sta ... infricosator de bine , efectele pentru scenele cu sadism sau cu blood&gore sunt excelente si iti dau un efect de *jaw-fall* + O___O ^^"

Mie mi-a placut foarte mult in special pentru poveste si complexitatea personajelor xD

P.S. : beware of the wrath of KILLER lolis ! *evil giggles*
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#35
Well...lista e cam lunga 71 si totusi nu pot alege intre Vampire Knight si Sailor Moon, mi-au placut amandoua extram de mult si abia astept sa vad continuearea de la Vampire Knight!

Si totusi mi-ar fi placut ca seria Sailor Moon sa fie mai lunga (sincer nu mi-au ajuns 200 de episoade 4)

#36
Naruto-best anime,este anime-ul meu preferat inca de cand a aparut m-a fascinat...Este un anime-ul cu "lipici" la publicul de varsta mica,eu de exemplu am vazut copii de 5ani care se jucau impreuna prefacandu-se ca unul este Naruto iar celelalt este Sasuke..ce pot sa mia spun inafara de Naruto4Ever
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#37
Sa vedem .. cel mai mult imi place la ora actuala Naruto ..
Poi sa dau si cateva motive .
1. Personajele sunt foarte bn realizate
2. Grafica buna .
3. Story nota 10 .. ( asta imi place la cel care la facut , multe personaje importante sau care ar mai fi placut in anime mor X_X .... ) ..
4. Este destul de lung cea ce ofera mai multa placere .
5. Multe scheme de lupta etc ..

I love Naruto ...

#38
[quote]Naruto-best anime,este anime-ul meu preferat inca de cand a aparut m-a fascinat...Este un anime-ul cu "lipici" la publicul de varsta mica,eu de exemplu am vazut copii de 5ani care se jucau impreuna prefacandu-se ca unul este Naruto iar celelalt este Sasuke..ce pot sa mia spun inafara de Naruto4Ever[quote/]
de acord cu tine,i nfond din naruto cred ca ai cele mai multe de invatat,
cel putin eu mam schimbat urmarindul,dar nu numai ptr asta,si ptr faptul ca: are o grafica excelenta,coloana sonora e perfecta,melodii triste,fericite,idioat euneori,dar e perfecta coloana,se potriveste cu tema animeului.Povestea,nu mai zic,nota 10 ptr anime 4

#39
Nu pot spune ca am un anime preferat...in urma cu cativa ani, spuneam ca Yu Yu Hakusho este cel mai tare anime, insa parerea mea s-a schimbat de atunci...
Imi plac absolut toate anime-urile pe care le-am vazut, ca de nu mi-ar fi placut, nu m-as fi uitat la ele.Mie una mi se pare ca fiecare anime are ceva aparte, si fiecare este diferit de celelalte...Fiecare anime are anumite mesaje, din fiecare inveti ceva...
Cam astea sunt motivele pentru care nu am un anime preferat...

#40
Greu de ales..dar pe primul loc am 3 animeuri,acelea ar fi:
-Kaleido Star-un anime superb,plin de magie ca sa ii zic asa...veselie cat cuprinde si putina drama..ador episoadele cand sora e pe scena,ma face sa simt ca sunt si eu acolo,alaturi de ea..prin asta e magic animeul:X
-Bleach-e cel mai tare anime..yay il ador,am observat ca e foarte popular ,dar sincer e si reusit.Are o poveste foarte intersanta
-Fullmetal alchemist-parte cu piatra filozofala..imi aduce aminte de Harry Potter 21,e un anime chiar reusit,ce mai rad atunci cand Ed se enerveaza daca il face cineva pitic..
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]






Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.253 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.232 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)