Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#11
1.Death Note, actiune originala bazata pe psihologie, personaje complexe...geniale, suspans, logica, grafica buna, imi place si coloana sonora mai ales ending-ul si opening-ul, un anime complex si original
2.Rozen Maiden, din nou o idee originala cu cele 7 papusi, m-a impresionat mai ales povestea lui Suigin Tou, grafica este superba la fel si coloana sonora
3.The Melancholy Of Haruhi Suzumiya, mi se pare o poveste originala si imi place caracterul fiecarui personaj, mai ales al Suzumiyei, si grafica este draguta
[Imagine: lustlife.png]

#12
anime-ul meu preferat este gravitation...nu pot sa spun ca imi place genul shonen-ai (poate ca suna ciudat sa auziti asta de la o persoana al carei anime preferat este un shonen-ai :glare: dar...). nu-mi vine sa cred ca nu mi-am schimbat animeul preferat de un an...de obicei il schimbam o data la o luna...
un anime care imi mai place foarte mult este R.O.D the tv. ideea de a controla hartia este destul de originala iar fiecare personaj are ceva special. imi mai place si fruits basket...este un anime interesant pentru ca fiecare personaj are povestea lui (care de obicei e trista dar momentele amuzante te fac sa mai uiti de griji).

#13
My favorites anime...hm..let's see:

Fullmetal Alchemist- acest anime este un clasic pentru mine,este cel mai bun anime care l-am vazut, personajele foarte bione conturate cu niste caractere complexe cu un story complicat si foarte bun care nu te plictiseste cu o grafica perfecta pentru acst tip de anime

Code Geass- foarte bun ,design CLAMP...un design foarte bun desigur si o poveste pe masura,un sfarsit dezastruos,dar vine sezonul doi si explica 10, un anime ce il recomandd,mai ales celor carora le-a placut Death note ^^

dupa nu stiu sa clasez..dc? sunt multe animeuri care le-ash pune
Cowboy Bebop, Get Backers, Now and There,here and then (cred ca am gresit numele,iar),Gravitation ,Nana ,Death note 10
[Imagine: tuomasdivers1015ru1copy.png]
"It doesn't matter if You win or lose, it matters if I win or lose!"
-Winston Churchill -

#14
Well cum am vazut Fate Stay Night de curand ...I must say ca acum acesta e animeul meu preferat ... e foarte interesanta povestea si personajele de asemenea [tipi tari *day dreaming*] luptele intre servanti' sunt super si deasemenea are si momente funny .Un anime care combina multe genuri.
Bokura Ga Ita e destul de nice ...un anime mai linistit,fara 'chestii iesite din comun' ..multe momente destul de amuzante dar si unele mai putin amuzante :001_rolleyes:
Jigoku Shoujo ... dunno imi place mult ideea acestui anime si Ren XD

Air Gear ..abia l'am inceput insa deja imi place foarte mult cred ca incurand o sa 'detroneze' FSN ..este un anime bazat pe sporturi,este foarte amuzant si putin [sau mai mult]ecchi >.< but I love it xD


#15
Cel mai mult mi-a placut Full Metal Alchemist. E un anime complet. Are de toate, de la umor la actiune, de la drama la mister si chiar si o oarecare parte romantica.
A fost considerat de multi ca fiind unul dintre cele mai bune anime-uri si chiar a fost pe locul I pe animenfo o perioada destul de indelungata, ceea ce este forte impresionant.
Nu e foarte lung, are doar 51 de episoade plus un film, un OVA si cateva filmulete amuzante dar stie sa te tina in priza. A fost singurul anime care m-a tinut cu sufletul la gura pana in ultimele momente si nu mi-as fi imaginat vreodata ca se va termina asa cum s-a terminat. E un anime pe care il recomand tuturor.

#16
So..anime preferat...eh din pacate sunt mai multe ptr ca nu pot alege...

1.Loveless-Obsedata pana la capat de el.Imi place ideea,imi plac personajele si nush are ceva anume care ma atage f mult.Nu am cuvinte...Grafica e superba..coloan sonora mie una nu-mi prea place dar asta e...orice lucru bun vine si cu ceva rau...

2.Death note-*mwuhaha*Aici il avem, pe L,Kira si Near!Cum sa nu-ti placa cand are asemenea personaje...Plus ca e pur si simplu criminal animeul.Tot ce e legat de el e interesant^.^

3.Gravitation-21 ma omoara cu zilele Shuuichi...chiar si la cele mai dramatice faze eu sunt pe jos de ras...mda,la mine daca moare cineva dau petrecere(don't ask..my magination is a bit sick x.x )
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#17
Animeul meu preferat este de deja 2 ani Rozen Maiden. Inca nu am vazut nimic care sa imi placa mai mult ca acest anime si sincer nici nu cred k voi vedea... oricum este preferatul meu pentru ca povestea este f interesanta, are o grafica draguta si imi place foarte mult faptul ca la imbracaminte apare stilul gothic lolita... ce m-a impresionat foarte mult la acest anime a fost coloana sonora... imi place foarte mult stilul melodiilor cantate de Ali Project si Kukui... personajele mele preferate sunt Suigintou si Kirakishou(I just love them^^)... Hm pe scurt cam atat despre acest anime...

#18
Anime`ul meu favorit este fara indoiala Elfen Lied. Storyline impresionant, final aproximativ dureros lasat adanc in ramurile plopilor, sound excelent, grafica impresionanta - desi am ceva cu rozul sangelui. La naiba, ala numai sange nu mi parea x.X E un anime care m-a facut sa ... zambesc sadic uneori, sa plang alteori...

Un al doilea anime favorit ar fi Hellsing. Vampiri :X... Ca sa nu mai pun si restul ca mi-e lene... xD Excelent de la poveste, la grafica si coloana sonora, care apropo, m-a impresionat foarte mult ... 43
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#19
Exludem Sailor Moon, fiind anime-ul copilarieri mele...si raman la Izumo, un anime de 12 episoade, cu personaje complexe...Grafica si melodii bune...merita vazut. Defecte? Ca orice anime cu 12 episoade, actiunea e din topor, se termina inainte sa-l intelegi.
Este vorba de doi prieteni ce se rivalizeaza intr-un sport...kendo, parca. Ceva cu sabii, oricum. Ajung intr-o lume unde isi redescopera prietenia, dar pana atunci devin dusmani, unul luptand pentru binele celor care doreau ca lumea respectiva sa fie permanent asa...iar celalalt in tabara adversa, pentru binele celor are credeau in schimbare...Ce mi-a placut cel mai mult a fost ca iti poti alege tabara preferata...nu exista Bine si Rau...tu poti alege Binele sau Rau, in functie de cum consideri. Merita vazut.

See ya!
[Imagine: sigarmp2dy5.png]
Zambetul celui ce sufera e mai dureros decat lacrima celui e plange.

[Imagine: chibi_116.gif]
Crystal, chibi-ul lui Crystal

#20
Hmph ...

FMA -> e extraordinar, nu ma atras nici un anime in asa hal.. Fullmetal FTW clar.
Naruto -> tre sa fac precizarea k animeu devine din ce in ce mai slab, in timp ce manga devine din ce in ce mai TARE.
Bleach -> owns <3

Si ar mai fii Hellsing si Elfen Lied, chiar si Tenjou Tenge... nu pot sa ma decid 4.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.217 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.202 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)