Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amnesia

#1
[Imagine: 45308l.jpg]

Citat:This story takes place in a fictional town, in a fictional country, in a fictional world. One morning, a young lady awakens to find that she has lost all her memories prior to that morning. Her life, her relationships, her very name all gone. All that's left is a cell phone with numbers and names she doesn't recognize and Orion, a young boy that only she appears to be able to see. With Orion's guidance, she struggles to make sense of herself, a boyfriend she doesn't know and the thousand and one little things that make up a daily life. But with no memories left, the only alternative is to forge new ones, even if that means leaving old loves behind.

In ultima perioada, pentru a scapa de acele emotii puternice legate de seriile mai lungi si interesante, pline de actiune, am optat pentru reverse harem sau eye-candy, cum imi place sa le numesc. Majoritatea pe care le-am vizionat pana acum au personaje interesante, un plot bun pentru gen si grafica geniala, un mare punct in plus. Insa aceasta serie se lipseste de primele doua componente. Personajul principal feminin e slaaaab de inger si chiar daca de obicei nu ma streseaza prea mult lipsa emotiilor, a replicilor sau a actiunii din partea ei, in acest anime m-a racait prea mult. Daca ar fi sa compar ca sa scot in evidenta cat de slab e, Yuki Cross e mult mai puternica, in general. Cum am spus, un mare plus ar fi grafica superba si culorile aprinse ce inconjoara seria, asta pe langa stilul sofisticat si diferit a baietilor, ca sa nu mai vorbesc de personalitatile cliseu pe care le au. Un alt plus? Povestea se invarte in jurul memoriei pierdute si nu a dragostei.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusk Maiden of Amnesia UnbornMVs 0 2.356 25-05-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: UnbornMVs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)