Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alois sau Ciel

#21
Eh, uite ca nu-mi pasa daca sunt aproape singura, dar il aleg pe Alois.
Adica LOGIC ca si Ciel e... super smecher, e chiar pe locul 2 in lista mea de favoriti din Kuroshitsuji, dupa Alois.
Ciel are, cum ati spus toti, carisma SI frumusete. Chiar daca are si o latura de copil mai rasfatat. Dar e matur si stie cum sa nu se dea batut si sa faca fata problemelor.
Dar Alois... Pe langa faptul ca e carismatic, are un aspect de nota 10 si asa mai departe... E arogant, orgolios, definitia nesimtirii si primul real-life troll care s-a descoperit vreodata! E viclean, are o inima neagra, il iubesc pe omu' asta!!! Deci spuneti-mi ca sunt nebuna, dar il aleg pe el si gata! XD
Click? --> http://world4.monstersgame.ro/?ac=vid&vid=486001322
[Imagine: crona_signature_by_djayexclamationpoint-d32o4z8.png]
"S-stop it. I can't look directly at people like you with big, strong eyes..."

#22
Imi place si Alois dar il aleg pe Ciel ^^
Este asa de adorabil *_* In comparatie cu Alois, el este mult mai matur si incearca sa isi ascunda sentimentele(desi in manga mi se pare ca el arata mult mai relaxat,si parca zambeste de ceva ori o.o) Cum a constatat si Claude ca sufletul lui Ciel e ''pure,complete and absolutely white'',deci el chiar este o persoana buna ^^ S-a izolat datorita lucrurilor traumatizante prin care a trecut.
Alois imi place, este asa de copilaros intr-un oarecare mod..uhm..creepy <3 Dar raman la Ciel si pentru Sebas-chan ^^
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#23
Pe mine ma incanta intr-un mod foarte ciudat Alois.. Nu prea stiu de ce, dar imi place. Ciel iarasi este un personaj foarte dragut, ba chiar frumos. Dar..... Imi place mai mult Alois. E mai ciudatel si are si aspectul ala atat de copilaros. Mi se pare foarte interesant.
Daca ar fi sa aleg.. Cu siguranta nu as putea.. Imi plac amandoi. Dar cred ca l-as alege pe Alois. Da.. Ramane Alois.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#24
Am vazut Kuroshitsuji acum ceva vreme, dar imi mai amintesc ca imi placea de Ciel... Mai ales ca il are pe charming Sebastian alaturi :X Alois mi-a facut o impresie proasta de la bun inceput, cand i-a scos ochiul servitoarei... Mi se pare ca e ingamfat si mult prea plin de el (mai rau ca Ciel :3)...Plus ca urasc paianjenii... Ce-i drept, ca si aspect Alois arata mai bine decat Ciel, insa raman fana Ciel pe viata! Smile

#25
Ciel este un personaj ce nu m-a impresionat atat de mult. Mi se pare un caracter "comun"; baiatul cu nasul pe sus, crede ca are lumea la picioare, vrea razbunare etc.[ca si Sasuke din naruto; Gray din Fairy tail]. In schimb imi place grafica; felul in care la creat este uimitor, plus, ador pactul schitat pe ochi, sunt o sadica cu acte in regula.
La Alois insa imi place totul. Comportamentul simpatic si haotic in acelasi timp, o tenta spre nebunie. Cand il priveam ma vedeam in oglinda. Si aici ma atrage felul in care arata, o dulceata. Sincer, se afla in topul meu al "celor mai sexy baieti anime".
Voi ramane la Alois, sunt o pedofila in devenire. *laught*
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#26
Pai,sigur,fara sa ma mai gandesc ,l-as alege pe Ciel.Il ador ,e super-dragut.Desi este un copil ,el este matur si ,sincer ,mi s-a parut putin (putin mai mult) sadic,ii ador caracterul si mi se pare destul de normal pentru un copil care si-a pierdut ambii parinti .M-a impresionat povestea lui si intradevar este un copil puternic.Imi place ca il tine pe Sebastian "sub papuc". Ciel e unic si nu l-as inlocui cu Alois.Intr-un fel,mi-a parut bine ,ca la sfarsit ,a devenit demon,desi a fost cam trist.SmileShyShy
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#27
Ciel sau Alois ?
Mhm, nu e prea greu de ales. Cu siguranţă- Ciel.
Are o atitudine specifică care mă face să mă înfricoşez ( da , o atitudine rece ). E închis în el, misterios. Dar, după parerea mea, cel de care s-a ataşat micutul a fost Sebastian. Este la o vârstă fragedă, copilaria i-a fost marcată şi dintr-o dată a devenit atât de rece. Nu ştiu dacă mai sunt lucruri de adaugat despre Ciel ...
Alois ? Un copil care ascunde multă tristete şi agonie sub un înveliş glumeţ ( ba chiar sadic ). Nu mă prea impresionează, să fiu sinceră.
Deci , după cum ziceam, pe Ciel îl prefer mai mult.
[Imagine: andy_sixx_by_yuuramenn-d5osqeo.jpg]
Can you hear me ?

#28
Alois all the way. Ciel mi se pare enervant, in special cand isi asuma meritele lui Sebastian sau incearca sa para "tough" si imediat ce da de vreo imagine mai "tulburatoare", are varsaturi. Iar acum, oficial, Lizzy e mai puternica decat el... Alois e mai intrigant. Mai ales cand incerca sa ii scoata ochii Hannei. Imi place explozia de emotii, in mare parte negative... si mai era partea cu omleta si ouale, care mi s-a parut destul de profunda, dintr-un anumit punct de vedere. Si apoi, Alois e sadic si sadismul, ca tulburare de personalitate *intr-un fel sau altul e* e fascinant. Cred ca e unul din personajele pe care l-as regasi prin cartile Marchizului de Sade *and I really love Sade's works*.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.681 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel Phantomhive Teh 5 4.608 01-10-2010, 03:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Alois Trancy Ekkaterinna 9 7.258 01-10-2010, 03:36 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.476 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)