Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alecs' awesome drawings b-)

#21
Pot spune ca lucrezi destul de bineSmile. Ai niste plusuri enorme la valoratie, imi place foarte mult.
Am o intrebare folosesti si carbune si creion? Si...ai foaie speciala? E putin cam galebjit si tin minte ca aveam si eu la un mom o foaie cu un pigment usor mai "blond" dar era o foaie tare buna.
Revenind, ai mici probleme la anatomie asta insemnand proportii, inspecial la poportiile fetei.
Spre exemplu:
Buzele sunt prea mari, ochii prea sus si descentratiSmile.
Cauta niste tutoriale.
Dar:
->Ochii trebuie sa fie egali, inceaca sa-i masori cu o coala de hartie, adica: alegeti de unde pana unde e ochiul sii insemneaza pe hartie si apoi pune marimile in locul unde a r trebui sa fie si al doilea ochi, insemneazale si fa ochiul. Ai grija ca intre tample si ochi sa fie o distanta. Si inspecial, daca o faci din fata, sa fie la aceeasi distanta
Intre ochi, mai e un ochi si-acolo e nasul.
Incearca sa faci axele fetei pentru a face ochii egali, pe aceeasi axa.
As mai avea de spus ca, inafara valoratiei, desenele tale nu imi par foarte expresive desi au o expresivitate a lor, data prin valoratie ceea ce nu e neapaprat de-ajuns.
Stii? Un desen nu trebuie sa fie doar bun ci si expresivSmile
Bafta.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#22
@ich.
folosesc foaie normala, e din cauza aparatului si luminii.
stiu toata anatomia corpului, inainte faeam masuratori si tot felul de chestii sa-mi iasa perfect, dar acum fac totul ochiometric, si nu stau foarte mult la un desen, deci nu dau atentie tuturor detaliilor.
"Buzele sunt prea mari, ochii prea sus si descentrati" 'bout that... buzele mari imi plac la nebunie, si nu cred ca sunt prea mari, pnm asta e idealul meu pentru o fatza: buze mari si nas mic 4
in legatura cu expresivitatea, in primul rand cand desenez nu ma gandesc la "ce vrea sa transmita acest desen", fac mai de graba manechine. in al doilea rand eu nu desenez fara umbre si daca e sa fac pe cineva care zambeste nu o sa-mi iasa umbrele, asa ca o las balta 21
oricum mersi ca mi-ai spus toate astea, dar nu prea ascult de parerile celorlalti in legatura cu ceea ce fac 21 te tzuc pupic

ah, btw, tu desenezi? daca da, mi-ar placea sa iti vad desenele 4
@zoOzix
cred ca de la gradinita 106 dar abia de doi ani am inceput sa desenez mai bine Smile

thanks guyz
ja ne... o sa pun mai incolo alt desen Smile

[posturi unite]

Cu ea incep catalogul meu cu "Zoo escapees"4
el e baiatul antilopa[wannabe], nu-i terminat4

El e seth, l-am pictat intr-o vila bantuita de prin zona 21si nu, catelul ala rosu nu e un penis 4

mersi mitchpupic

printre putinele mele desene in stil manga...21\
Femeia tarantula(wannabe). nu e gata4
si o tipa pe o masina de spalat, l-am desenat in ora de romana, si mi-a zis profa ca am fantezii ciudate 106

N-am mai postat de mult, sunt sigur mi-ati dus lipsa :X
plictiseala de la scoala 21
pnm...

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#23
Nui ptu ce alex!!
Ultimele lucrari sunt fte dragute...imi place mult cum faci parul...indeosebi la a treia lucrare din postul mai precedent e uimitor parul^^
La femeia tarantul imi plac mult miinile sale si pozitia.
Plictiseala de la scoala a avut un scop bun..imi place.
Pnm...pozitia luata e buna si se simte si atmosfera acestei fapturi in camera infumurata...e sexy!
Succese in continuare^^


#25
M-ai chemat și-am venit =D !
Geniale deseneeeee ! Doamne, deci mor când le văd. Nu pot să cred cât talent ai, și se vede foarte clar evoluția ( nu am stat să iau chiar fiecare desen, de la început topicului până la finalul lui, dar am văzut primele și apoi ultimele desene și pot să spun că diferența e mai mult decât evidentă ).
OK,deci... e destul de clar că, la ce desene ai, e imposibil să găsesc critici, am numai cuvinte de laudă... de care nu știu dacă te-ai săturat sau nu, dar eu le-nșir pe-aici ca să fie, știi.
Am văzut și eu că îți ies mai bine lucrările când ești plictisit... gen tipul făcut la școală, genial. Și asta e super, god ! Eu nu prea desenez așa des, ci din an în paște, când mă apucă câte un chef nebun, altfel neah. Mă rog... desenez pe bancă, la scoală, dar nu cine știe ce ( nu cred să-mi fi ieșit vreodată, la școală, ceva la fel de mișto ca ce ai tu acolo ), și nu cred că asta se pune. Sunt mâzgăleli alea, nu desene în adevăratul sens al cuvântului.
Hmm... multe din desenele pe care le-am prins eu... aveam o notă de senzualitate în ele, chestie care îmi place mult. Îmi place și că ești atât de conștient de proporții și nu ai probleme cu anatomia. Și desenele tale au ele un ceva al lor foarte atractiv, ador stilul tău !
Ah... înainte să uit... uhmm, mie ultimul tău link nu îmi merge... crezi că ai putea să revii asupra lui... sau nu știu... chiar aș fi vrut să văd desenul ăla, de-aia zic... :”)
Mult spor în continuare, ține-o tot așa *hugs* !
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#26
scuze ca nu e buna poza, dar e cam +18 si nu ma lasa s-o uploadez pe niciun site 21

asta e nou 4 e sanji din one piece

[posturi unite]

Back with more masterpieces 21 just kiddin'...well, not really... eh, let me know if i'm right 4

Robin si Nami din one piece, nu e gata dupa cum bine vedeti. App, o sa il fac poster la niji. COME AND BUY OR I'LL KILL YOU. I PROMISE!!!Smile

Almost self-portrait, almost cool, almost done, almost done smoking that cigarette, almost etc.21


4 scuze pentru ca sunt asa un 'modest' 21astept pareri, sugestii, critici, id-uri de mess ce vreti voi 24 glumesc

Desen nou, defapt desen terminat 4
Finally done

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#27
Weeee, what a bad-ass. Si zici ca seamana baiatul cu tine, ha? Daca asa e, esti aur curat, numai din atitudinea pozitiei poti sa iti dai seama de asta. Dragut.
Mi se pare mie sau baiatul seamana cu JonhHyun? OK, hai sa nu aberam, imi plana linia fetei, ca sa spun asa. I-ai dat o frumusete ascunsa, una care nu se compara cu privirea lui.
Iar vad ca detaliile sunt foarte...detaliate. Adica nu treci cu vederea peste nimic, il faci la pefectie. Fumezi? Sau e vorba doar de imagine? Am vazut si in celalat desen, tipul fuma. Sau fumeaza in anime?
Boon, cam asta pot eu sa zic despre desen. Nu sunt o experta in a comenta, in general. Dar am vrut.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#28
unfinished, as always... 4

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#29
Imi plac desenele tale, ai talent.
Multe desene neterminate...de ceeee? ^^\"
Cand le termini le postezi poate nu?5
Imi place desenul cu HInata e foarte realistic...si ala cu Hinata si Naruto....defapt toate 10
Sper sa vii si cu alte desene, ai foarte mult talent, felicitari 4
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)