Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aki-Sora

#1
Citat:There are two OVA adaptations of Aki Sora, both produced by Hoods Entertainment, with Takeo Takahashi as director, Jukki Hanada as scriptwriter and Kazuya Kuroda as character designer and chief animation director. The first OVA was released with the third volume of the manga on December 18, 2009. A second OVA adaptation, titled Aki Sora ~Yume no Naka~ was released by Pony Canyon in two parts and features a different voice cast from the first OVA. The first part was released on July 30, 2010 and the second part was released on November 17, 2010.

Yeah, nu ma pricep cu descrierile, ma gandeam doar sa imi dau cu parerea.
No yeah, incest is in it, nu am realizat asta pana dupa o perioada. Credeam ca e yuri pana cand am auzit o replica ce m-a adus la realitate. M-am gandit sa incerc ceva nou cand vine vorba de anime, ca sa mai schimb macazul. Poate nu e genul meu, poate au fost personajele, anyway. OVA au fost laudate, spunandu-se ca nu gasesti decat o poveste buna, erotism fara genitalia involved, daca sperati la asta. E o nebunie, cum nu ma asteptam, toate incurcaturile in dragoste/sex si banuiesc faptul ca pentru pasionatii genului e ceva ce iti prinde privirea. Am observat ca in manga se petrec mult mai multe si pe langa acea iubire interzisa avem si drama, chiar deces. Dar vorbind de anime fost distractiv pentru mine, personal, sa treaca doua minute intre scenele erotice si apoi la ceva plot. A good break.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
[Imagine: aki-sora-01.png]

Aki-Sora e genul acela de anime care-si propune sa faca mai multe si nu face nimic. Merge dincolo de ecchi si totusi nu merge mai nicaieri, propune ca punct de atractie o relatie incestuoasa dar pe care protagonistul atat de feminizat si diferenta de varsta o transforma intr-o ciudatenie transsexualo-oedipiana. Majoritatea personajelor sunt ATAT de simple incat ai crede ca este o parodie la un moment dat. Cele care au un pic de adancime atasata caracterului sunt de fapt mai mult ignorate in desfasurarea actiunii.

De la mine are nota 3 pe MAL. If you want something weird, watch it.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)