Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ai nevoie de ajutor la teme?

#11
Engleza e unul din punctele la care excelez si as putea sa te ajut, dar ma tem ca depinde de ce nivel are ea. Cel mai bine e sa scrii ceva in romana tu, sau ma rog ea si iti pot traduce ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
haide jyy... e compunere la engleza pt sora ta de 12 ani si trebuie sa iti faca forumul una? cat de greu e.....

#13
Citat:Bine... deci.. as avea nevoie de ajutor, nu pentru mine, pentruu sora mea, de 12 ani. Nu le are cu engleza, si ar trebui sa faca o tema, compunere, despre camera ei. Puteti sa ii dati niste cuvinte cheie, sau sa o ajutati cu cateva propozitii??
Dar tu ce faci ? Se presupune că la vârsta ta faci engleză mai avansată şi deja ştii multe chestii. Dacă şi la engleză e greu. . . Păi atunci să vă ajutăm şi la ora de sport.
-

#14
tan, lynn, eu le am cu franceza, nu cu engleza, imi pare rau.

Mitto: desigur, o sa ii spun sa scrie in romana si o sa iti trimit textul. Nu trebuie neaparat sa traduci tot textul, doar sa o ajuti cu cateva propoziti,, 4

Mersi mult 3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#15
daca e doar de tradus ro-> engl (sau invers) pot face si eu Smile, doar nu pune lumea sa faca de la 0 compuneri pt sora ta de 12 ani >.>

#16
@fleeting ray: Ma scuzi ca nu am sa te ajut cu toata problema, dar vineri la ora asta nu prea dau randament. Daca mai poti sa astepti o sa ma mai uit maine o data peste problema aia ca sa ma prind.
Oricum pot sa-ti raspund la ultima intrebare. Formula bruta(f.b) iti da o idee despre cum sunt distribuiti atomii iar n... ei bine nu prea stiu cum sa-ti explic, dar n arata de cate ori se ia formula aia. Ceva de genul (C3H9N)n (formula se ia de n ori, doar ca la tine n e distribuit la fiecare atom, paranteza aia e ca la mate; n e factorul comun).

59 e masa moleculara a substantei, masa pe care ai calculat-o in alt punct al problemei. Ca sa afli n, formezi ecuatia
(12*3+1*9+14)n=59 (Numere din paranteza sunt masele atomice ale atomilor din formula). Astfel calculezi si il afli pe n, dupa care inmultesti fiecare indice cu n si obtii formula moleculara.
Nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa spun, nu sunt prea coerenta la ora asta, iar la partea cu volumul si ce ai scris mai sus chiar nu mai pot sa ma gandesc acum. O sa ma mai uit peste ele maine, oricum am si eu niste probleme asemanatoare ca tema.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#17
Cine imi face si mie o compunere de ~10 randuri la franceza? Tema e ceva gen relatii copii-parinti. Nu e nevoie de ceva prea complex. Clasa a 10a; sa para facuta mai de un prost. Nu e nevoie de atentie sa nu fie facuta cu greseli.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#18
lol kashim parca s-a decis ca daca vrei compuneri la lb straine sa faci tu in romana si forumul doar va traduce, dar daca nu iti trebuie atentie, poti folosi translate.google.com 10

#19
Abia acum am vazut si eu topicul.Mi se pare foarte folositor si as vrea sa ma inscriu si eu daca se poate la materia romana,orice subiecte de la clasa I pana la a-X-a,deoarece imi place mult sa ajut oamenii
[Imagine: j5atg3.png]


#20
Acum cateva zile am dat test la matematica si inca nu ni le-a adus. As vrea sa-mi ziceti daca am rezolvat bine o problema..
2/137 In cubul ALGEBRIC, calculeaza:
a) m( AL;EL)
b) m(AL;RI)
c) m(BI;LG)
d) m(LI;CE)
e) m(AC;RG)
f) m(GC;RL)
[Imagine: 27630470.jpg]

Eu am rezolvat asa:
a) m(AL;EL) = m(ALE) = 45 grade
b) m(AL;RI) = m(AL; LG) = m(ALG) = 90 grade
c) m(BI;LG) = m(BI;RI) = m(BIR) = 45 grade
d) m(LI;CE) = m(LI;IG) = m( LIG) = 45 grade
e) m(AC;RG) = m(RG;LI) = 90 grade
f) m(GC;RL) = m(GC;IG) = m(IGC) = 45 grade
Mersi anticipat.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)