Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#81
Ultimul:
Tokyo Ghoul. Idee buna irosita, atat zic. Penultimul: Bakuman. Nu am citit manga, desi am inteles (as usual) ca ar fi mai buna. Totusi, mi-a placut enorm seria, foarte bine facuta si mi-a dat o stare de bine. La inceput am zis ca o chestie asa chill, dupa care m-a prins foarte tare. Stiu ca in timp ce vizionam anime-ul, mai ales primul sezon, eram foarte pozitiva, acesta dandu-mi o stare de bine. Recomand.

Actual(e):
Sword Art Online. Am terminat primul sezon, ma voi uita la urmatorul cat de curand. Trebuia w/e-ul asta, dar viata sociala mi-a acaparat timpul (oh, the drama). Promit solemn ca luni, in a doua zi de la invierea lui Jesus, voi reincepe serialu'. Cum mai ziceam pe undeva, mi-e oarecum "teama" sa ma apuc de al doilea sezon, simt ca il puteau lasa asa.
Monster, la care inca sunt la episodul 10, ca acum o saptamana. La acesta ma uit singura si nu prea am timp. Intre facultate si job, deobicei prefer sa ies sau sa imi aloc timpul pentru seriale gen "pe bune" cu care-s la zi. Cred ca il puteam incadra la "viitor". Totusi, are foarte mult potential.
Si c-c-c-c-cooombo breaker, sunt la zi cu Naruto, unde sunt obligata sa ma uit la fillere. Ok, recunosc, filler-ul de acum nu e asa groaznic, dar il lungesc prea rau.

Viitor:
Poate reincerc Steins;Gate. Stiu ca atunci cand ma uitam la Psycho-Pass mi-a fost recomandat acesta si am tot auzit cuvinte de lauda, dar mai mult de 2 episoade nu am putut viziona. Cred ca ii mai dau o sansa.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#82
Actualul: Momentan vizionez Death Parade, am ajuns la episodul 9 din 12 (cu putina sansa il termin chiar in noaptea aceasta) si pana in acest moment am numai cuvinte de lauda la adresa sa. Daca finalul nu va fi total dezamagitor, acest anime va fi de nota 10 pe lista mea, e destul de diferit fata de tot ceea ce am vizionat pana acum.

Ultimul: Desi primul sezon din Tokyo Ghoul m-a cam dezamagit, sequel-ul sau Tokyo Ghoul root A a reusit sa mai dreaga busuiocul cu toate ca nu s-a ridicat nici acesta la nivelul capodoperei din manga. Cu toate ca din punct de vedere al coerentei firului narativ anime-ul a fost destul de haotic si a avut multe lacune si inadvertente totusi actiunea s-a dovedit a fi entertaining, iar personajele mult mai atractive ca in prima parte.

Viitorul Am mai multe anime-uri pe lista mea de "Plan to watch", insa cel mai probabil voi alege sa incep cu Aldnoah Zero. Nu prea sunt un fan al genului mecha, insa plot-ul pare interesant iar grafica indeajuns de atractiva si moderna astfel incat sa merite o sansa in a-l viziona.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.255 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.205 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)