Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#31
Actualele: Doar on going-uri din sezonul ăsta: Sword Art Online, Arcana Famiglia, Binbougami ga!, Jinrui wa Suitai Shimashita, Tari Tari şi Natsuyuki Rendezvous. Planuiesc să mă apuc de mai multe, timpul m-a cam ţinut pe loc.
Ultimul: Kuragehime, un anime amuzant şi destul de draguţ.
Viitoarele: Chihayafuru, Ao no exorcist, 07-Ghost, Guilty Crown, Kokoro Connect
She's wiskey in a teacup.



#32
Ultimul: Ao no Exorcist, l-am vazut luna trecuta pe tot intr-o zi. Pacat ca imi merge bine net-ul doar o saptamana pe luna T-T, dar macar pot citi manga .
Actualele: Tari Tari, Soul Eater, Sword Art Online, Arcana Famiglia- la zi, Fairy Tail- la zi, Beelzebup- la zi, Katekyo Hitman reborn- la zi.
Viitoarele: Another, Durarara, Toradora si Hyouka.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#33
Ultimele:Soul Eater(pot spune ca a fost cel mai bun anime vazut de mine), Fullmetal alchemist ..in rest le-am inceput dar nu le-am terminat21
Actualele:Naruto shippuden , Fairy Tail, Bakuman
Viitoarele4. Gray-Man , cred ca Bleach ,Durarara!!,Full Metal Panic si cu siguranta mai multe21
[Imagine: souleater1i.png]

#34
Ultimul a fost Guilty Crown pe care l-am terminat azi, huh, a fost asa genial ca l-am terminat in 2 zile. Ma gandeam sa-i fac un thread la mecha in curand, vad ca nu este.
Actualele sunt SAO, Arcana Famiglia si N Shippuden, sunt la zi cu toate.
Cat despre viitor, nu fac planuri, ce gasesc si imi place aia vad, cum a fost GC.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#35
Actualele anime-uri care le urmaresc: Bleach,Gintama,Darker than Black,Naruto Shippuden,Hakuoki Reimeiroku,Kuroko no Basket
Ultimele anime-uri urmarite:Hetalia Axis Powers
Loveless
Uta no Prince-sama
07-Ghost
Ao no exorcist+Specials
Vampire Knight I,II
Kuroshitsuji[Black Butler] I,II+OVA
Another Katekyo Hitman Reborn!+OVA
Blood+
Uraboku
Code Geass I,II
Death Note+Movie
Hunter x Hunter[1999]
Shiki+Specials
Hellsing+Ultimate
Ouran Highschool Host Club
Hakuoki I,II+OVA
Gravitation+OVA
Junjou Romantica[I,II]
Durarara!!!
Aoi Bungaku
Sekai-ichi Hatsukoi
Jormungand [I]
Gakuen Heaven
Kirepapa
Viitoarele anime-uri care le voi urmari10rince of Tennis
Soul Eater
Steins Gate
Night Head Genesis
Natsume Yuujinchou
Elfen Lied
Persona Trinity Soul
Saint Beast Kouin Jojishi
Full Metal Alchemist
Arcana Famiglia
Shingetsutan Tsukihime
X TV
Junketsu+Kareshi
Blood Parade
Vampire Juuji Kai
Majin Tantei Nougami Neuro
Get: Backers
Hiiro no Kakera
Code: Breaker
Zetsuen no Tempest
K
Pokemon
One outs
Koi Suru Boukun
Hetalia World Series
Sukisho
Princess Princess
Kiniro no Corda: Primo Passo
Black Rock Shooter
D. Gray Man
Special A
Sexy Commando Gaiden: Sugoiyo!!
Fairy Tail
Ano Hana
K-On!!!
Toaru Majutsu no Index
Hell Girl
Dance in the Vampire Bund
Am nevoie doar de timp T_T

#36
Ultimul anime vazut a fost Ano Hana. L-am terminat intr-o zi, cred. Omg, a fost asa de genial, dar am cam bocit la el ;-; S-a tot jucat cu sentimentele mele. Cred ca este printre putinele anime-uri la care am dat replay la opening si ending.
Actualele sunt cateva on-going din sezonul asta: Chuunibyou demo Koi ga Shitai, Code breaker, Magi, K, Psycho Pass, Sakurasou no Pet na Kanojo, Tonari no Kaibutsu kun, Zetsuen no Tempest si Sword Art Online (ma rog, asta e de sezonul trecut hehe)
Planuiesc sa vad Haiyore! Nyaruko-san, Baccano, Bakuman si cateva ce vor aparea in sezonul de iarna.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#37
Ultimul: Shakugan no Shana 3- mi-au mancat sufletul cu tacticile lor de razboi, dar a fost frumos sfarsitul.
Actualul : pentru moment nu am, caci fac o pauza sa vad Alpha and Omega (film de animatie)
Viitorul: Sword Art Online- am auzit ca are niscaiva actiune medievala deci poate fi o sursa buna de inspiratie
[Imagine: 542801ad9dfc3aa4d1590719e02db775.png]

#38
Ultimul: Angel Beats, anime lacrimogen si semi-depresiv la sfarsit. Nu imi pare rau ca l-am vazut, mi-a schimbat perspectiva asupra catorva lucruri.

Actualul: Fairy Tail. In sfarsit am ajuns si eu sa-l vad si, ce pot spune, m-a captivat destul de mult. Sunt pe la episodul 50 si ma bucur ca mai am destule de vazut.

Viitorul: Shakugan no Shana 3, cred ca merit sa-l vad dupa ce m-au enervat primele trei episoade si dupa mi-a parut rau ca nu am continuat sa-l urmaresc.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#39
Ultimul: Kaiji. Recomandarea a venit de la un prieten priceput in ale anime-ului, un fel de mic guru, deci intr-un final a meritat. La inceput a fost mai greu cu grafica atipica, dar m-a prins subiectul si am trecut peste shallow stuff like this.
Actualul: One piece. And i'm loving every bit of it.
Viitorul: One piece. Sunt momentan abia pe la episodul 180, asa ca se anunta o vizionare luuuuuunga. Poate ca dupa OP o sa ma apuc de sezonul 2 din Kaiji.

#40
Deci prietenul asta al tau e un fel de Bivolaru 10 Daca ti-a recomandat Kaiji insa, stia el ce zice. Da-i o bere din partea mea.


I picked up cateva chestii noi :

- Chuunibyou demo Koi ga Shitai. I found it adorable, cel putin primele 4 episoade iesite pana acum. Are o premiza foarte amuzanta, si pot spune cu mana pe inima ca am retrait rusinea al asa zisului "8th grader syndrome".

- Ixion Saga DT : Am luat la vizionat seria cu ceva scepticism, dar pana la finalul primului episod i was sold. Lots of gaming and anime references. Villains loosing their family jeweles straight off the bat. Plus, i think the series created a new meme with the "Full Metal Ballchemist" thing.

- K : Mi-a lasat o impresie buna, cu toate ca nu-s un mare fan al character designului, si sunt sigur ca seria va fi violata ( daca nu a fost deja) de yaoi fangirls.

- BTOOOM! : De cand cu popularitatea SAO, se pare ca a inceput un trend (Ixion Saga DT kinda doing the same thing) de a lega, one way or the other, online gaming cu anime. Cu toate ca seria aduce mai mult cu Battle Royale decat cu SAO, this might be the birth of a new trend in anime. Om trai si om vedea. Seria pare interesnta, insa nu imi place ca merge oarecum pe shock value ( oh look, rape in one episode, rape AND murder in another,oooh so EDGY!).


Cat despre serii consacrate, urmaresc religios Gintama, Bakuman si One Piece.


Nu prea am trecut, actual si viitor, sorry, la mine seriile sunt cam intr-un du-te/vino permanent.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.344 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.239 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)