Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#11
Ultimul anime pe care l-am vizionat în totalitate a fost Jigoku Shoujo Mitsuganae, Hell Girl - season 3, în orice caz de abia l-am terminat. Văzusem primele 2 sezoane acum multă vreme şi am decis să vizionez şi al treilea sezon, it was almost a randomly chose. În orice caz, mi-a plăcut foarte mult şi i-am dat un 10. Şi pe la ultimele două episoade am şi început să plâng, bineînţeles. Nu se putea altfel * I laugh*. Mi s-a părut atât de trist şi totuşi "realist". Faptele din acest anime au fost, în sine, realiste - lăsând la o parte faza cu Hell Correspondence şi urmărind principiul în sine, I mean... lumea e atât de degradată în animeul ăsta, it's so sad and I quite understood everything and such. E cel mai bolnav sezon din cele 3, şi l-am adorat din toate punctele de vedere.

Actual vizionez tot Kimi ni todoke second season, tocmai am văzut episodul 3 aseară. A fost adorabil, la fel ca toate celelalte, de altfel. Pur şi simplu am o stare extraordinară de bine în momentul în care vizionez Kimi ni todoke, e atât de dulce şi acum lucrurile deja s-au complicat. Oricum, în ultimul episod vizionat, I mean the third, mi-a plăcut foarte mult Kent, the blonde guy. Cred că aşa îl cheamă. În orice caz, are un zâmbet atât de simpatic şi el în sine e atât de cool and ... attractive in some way, regarding his personality. În orice caz, Kimi ni todoke vizionez un epidos pe săptămână, desigur.
Şi am rămas şi la Starry Sky, am văzut episodul 6 ceva mai devreme şi l-am savurat, deşi nu este un anime atât de complex, e relaxant. Plus că de abia aştept episodul următor, it will be about Kazuki, I can't wait.
Şi, bineînţeles, încă vizionez Bakuman, tot un episod pe săptămână. Am vizionat mai devreme episodul 16, adorable indeed. Am adorat sfârşitul episodului şi întrevăd nişte probleme în paradis * laughs* I mean in Shujin and Mashiro's relationship. În orice caz, a fost destul de simpatic episodul, la fel ca şi celelalte de altfel.

Viitor? I'll see about that.

#12
Actualele anime-uri care le urmaresc: Pai acum urmaresc Kuroshitsuji si Kuroshitsuji II, don nou. Le-am mai urmarit o data dar acum vreau sa le urmaresc din nou. Imi era dor de ele. Mai urmaresc si Infinite Stratos si Ergo Proxy, am ramsa la ep. 19 si apoi m-am lasat. Vreau sa termin cu Kuroshitsuji apoi termin si Ergo Proxy. Si era sa uit. Animeul meu actual preferat: Shiki.

Ultimele anime-uri urmarite:Sora no Otoshimono si Sora no Otoshimono Forte. Mai sunt cateva dar nu imi vin acum in minte. Cred ca era si Uraboku dar nu stiu daca nu l-am vazut pe tot.

Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Am ceva planuri. Ma gandesc sa incep Claymore, am auzit ceva interesant despre el si ar mai fi... Full Metal Alchemist si Full Metal PAnic, toate cele 3 sezoane. Saikano, Shakugan no Shana, The World God Only Knows, Tonagura.

Cam atat ^^
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#13
Cred că nu v-ar durea mâna dacă aţi scrie şi voi o părere măcar despre ultimul anime vizionat. Nu zic asta în calitate de moderator ci în calitate de user. Mi se pare că vă bateţi joc de topic. Now, scuzaţi-mă dacă tonul meu iritat şi direct v-a supărat în vreun fel.

on.

Dat fiind că nu-mi merge netul acas' şi intru doar pe timpul săptămânii - şi atunci pentru puţin timp, cum nu-mi permit altfel, a trebuit să mă limitez la ceea ce am mai avut în calculator.

Ultimele: Am văzut Naruto Shippuuden movie 1 şi 2, cel puţin aşa cred, pentru că nu ştiu să aibă alte nume / titluri specifice. Le-am avut în calculator şi, surprinzător de... neplăcut, traduse în limba română. Trebuie să recunosc că au fost o experienţă amuzantă; of course, trebuie să îi mulţumesc fratelui meu că nu le-a şters acum multă vreme când le-a downloadat şi eu am avut ce viziona weekendul trecut. Fără a mă abate de la subiect, pot spune că au fost destul de drăguţe filmele, trecât peste faptul că mă amuzam teribil citind traducerile, wonder why. Maybe because some of them were stupid. Oricum ar fi, mi-a plăcut să revin în lumea Naruto şi îmi pare rău că nu mai pot urmări seria. Este, efectiv, prea lungă şi delimitată de prea multe episoade stupide şi de umplutură. Ar fi fost mult mai bine dacă se rezumau la episoadele interesante, nu să bage toate prostiile şi ciurucurile. În orice caz, spiritul lui Naruto şi energia lui nestăvilită au fost nişte impulsuri grozave pentru mine şi am savurat cele două movies.

Am mai văzut şi Ocean Waves , tot un film anime de prin '93, sau ceva asemănător ( se poate să mă înşel ) pe care l-am downloadat randomly acum câteva săptămâni. Am dat de el în căutarea mea disperată de a face ceva la calculator / a viziona ceva, lol. În orice caz, a fost destul de simpatic, nu a ajuns în stadiul de a mă enerva , deşi acţiunea a fost a little of nonsense şi nu prea interesantă şi parcă nu avea nici început, nici subiect şi nici sfârşit. De fapt, era o poveste, dar deloc bine delimitată şi nu avea punctele importante / sau cel puţin pe cele necesare, bine punctate. Îţi dădea impresia unui anime movie total random şi fără nici un "scop în viaţă" if you know what I mean. Oricum, grafica mi-a plăcut, spre marea mea surprindere, şi decât nimic... a fost un anime ok. Deşi, deloc excepţional.

Am mai re-văzut şi câteva episoade din Vampire Knight Guilty, pt. că am seria în calculator şi nu aveam ce face, plus că îmi place să revăd unele faze.

Actual - nu vizionez nimic pentru că nu am posibilitatea să o fac * cries a river*

Viitor - să văd toate episoadele pierdute de la anime-urile mele ongoing şi vreau să văd şi filmele de la Darker than Black.

#14
Ultimul:
Ame to Shoujo to Watashi no Tegami - Primul meu ONA vazut vreodata, povestioara e draguta, totusi la grafica nu mi-au personajele cum sunt desenate, capul lor ma sperie, totusi micuta fata era draguta, nume nu aveau, in schimb la grafica mi-a placut faptul ca la unele faze, la peisaje mai exact, arata din mai multe perspective, ceea ce mi-a placut mult. Totusi, e pacat faptul ca are un singur episod care si acela dureaza 6 minute.

Air Gear - Nu mi-a placut in mod special. Grafica a fost buna. Iar la personaje... hmm, 'sora' lui Ikki, nu-mi amintesc numele, era prea smiorcaita, in schimb imi placea personalitate Simcai si cum era desenata, asta inainte de a se tunde, care si asta a fost prin ultimile episoade ale anime-ului. In mare parte anime-ul este bun, desi nu grozav.

Air Gear OVA - Se putea sa nu ma uit ? Eh, ce l-am mai injurat in sinea mea pe cel care a scris la gen "Ecchi", nu mi s-a parut ecchi deloc, mai mult drama, totusi, mi-a placut sfarsitul, nu sarutul cat sentimentul pe care mii l-a lasat, si acela de curiozitate, 'ce dracu va face Ikki de acum incolo ?'

Actualul:

Bakemonogatari - Desi la inceput mi se incurca limba-n gura din cauza numelui acum realizez ca este mai usor decat Kuroshitsuji sau alte nume de anime. Momentan nu am vazut decat 3 episoade din 15 pe care si acelea le-am vazut mai mult de dragul personajului, imi place foarte mult cum este desenat, deasemenea si grafica imi place mult. Probabil o sa ma mai uit ... marti la restul episoadelor.

Viitorul:

Am in pc downloadate o sumedenie de anime-uri, ova, ona, movies, printre care si : Ergo Proxy, Karin, Kimi ni Todoke, Kaichou wa Maid-sama!, Skip beat, Monster, Yumeria, etc.
Toate la timpul lor.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#15
Ultimele animeuri vazute: MM! , The world God only knows, Motto To Love-Ru

Actualele animeuri : Beelzebub , Kore wa zombie desu ka? , starry sky , yumekui merry and kimi ni todoke 2nd season <3
uuh,nu cred ca am mai vazut pana acum un anime mai amuzant decat Beelzebub :]],ma amuza mereu prin fetele prin care le fac toti batausii aia,si chiar prin comportamentul lui Baby Beel :]].
KWZDK? :]] si ata foarte amuzant ,parodie,uneori actiune,e o combinatie perfecta de aproape cele mai bune genuri xD
kimi ni todoke ..aaah,n-am mai vazut asemenea minune 105 mai mereu am plans,am ramas in suspans,e absolut perfect
Viitoarele animeuri 15 : Welcome to the Space Show Movie [il voi vedea in seara asta]...si ce mai astept sa apara,Ao no exorcist,oretachi ni tsubasa wa nai , denpa onna to seishun otako , A channel ...si alte ova-uri si filme 78
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#16
Actualele anime-uri care le urmaresc: Claymore, Jigoku Shoujo, xxxHOLiC, Mirai Nikki (TV), 07-Ghost, Aoi Bungaku. din cand in cand incerc sa avd Ouran High School Host Club si inca 2.
Ultimele anime-uri urmarite: Sekaiichi Hatsukoi 2, Kigeki OVA (doar o povestioara din el de 10 minute)
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Ma gandeam la Ergo Proxy.

#17
Watching: Bakuman II si Majin Tantei Nougami Neuro.
Re-Watching : Ergo Proxy, Death Note, Kuroshitsuji.
Last Completed: Junjou Romantica, Kigeki OVA, No. 6, Pet Shop of Horrors.
On-Hold: Soul Eater si Ao no Exorcist.
Dropped: Kiddy Grade, ChäoS;HEAd.
Plan to Watch: Pandora Hearts, Vampire Knight.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#18
Actualele anime-uri care le urmaresc ar fi : Naruto Shippuden (still on going), Bleach, Fairy Bottle, Sekaiichi Hatsukoi, Kilari season 2
Ultimele anime-uri urmarite: Junjou Romantica (revazut), multe ova revazute (Fuyu no Semi, Maiden rose, Ai no kusabi etc)
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Apare Ai no Kusabi remake (abia astept luna ianuarie) si alte anime care o sa-mi mai atraga atentia.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#19
Momentan (RE)...(RERERERERERE)vizionez Neon Genesis Evangelion. Pentru mine e cam a saptea sau a opta oara cand vad anime-ul. Pentru cea cu care ma uit e prima data si sunt un pic invidios ca ea poate sa-l vada pentru prima data, desi mi-e greu sa ma abtin de la a incerca sa explic atat de multe chestii care sunt ambigue la inceput in serie.

Viitorul anime vizionat o sa fie End of Evangelion (DUH!) si poate primele doua filme din seria de remake-uri care se difuzeaza acum. Desi s-ar putea sa ma hotarasc sa le las pana mai tarziu, cand au sa fie toate iesite.

Ultimul anime a fost Highschool of the dead care nu pot zice ca-l recomand prea calduros decat daca simte cineva o nevoie crunta sa vada un echi mai pervers in mare decat Agent Aika.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#20
Tocmai am vazut Zero no Tsukaima (nu tot, ma decid intre a-l termina si nu) plus ultimul episod din Shakugan no Shana.
Acum ma uit la Trinity Blood, imi place, e destul de dragut.
Iar lista mea de anime-uri pe care trebuie sa le vizionez: La corda d'oro, Rozen maiden, Vampire knight, Tsubasa chronicles, Love hina, Itazakura na kiss, Rosario to vampire, Onegai teacher, Toradora, Durarara, Strawberry panic, Loveless, Fate stay night, Kuroshitsuji, Pandora hearts, Kimi ni todoke, This ugly yet beautiful world.
[Imagine: ls.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.253 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.202 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)