Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Abarai Renji

#1
Abarai Renji este dupa umila mea parere unul dintre cele mai importante personaje din aceasta serie, fiind de asemenea si personajul meu preferat din toate seriile anime pe care le-am vizionat vreodata. Determinarea lui sa isi depaseasca superiorii ii ofera puterea de a castiga fiecare lupta. Aceeasi determinare apare atunci cand decide ca el este cel ce trebuie sa pazeasca ce considera a fii valoros. Fie ca e vorba de Rukia sau nu, stapanirea de sine pe care o are il ajuta sa isi duca la bun sfarsit dorinta.
Cand spun ca e unul dintre cele mai importante personaje, nu ma refer doar la faptul ca e unul dintre cele mai puternice, pe langa faptul ca isi face treaba asa cum considera el ca e bine. Vorbesc de asemenea de faptul ca il inspira pe Ichigo de multe ori sa continue sa lupte, in ciuda faptului ca acesta isi pierde vointa. Aprobarea sa este importanta pentru Rukia si nu pot decat sa admir faptul ca a devenit atat de puternic. Stiu ca in manga, puterile sale sunt mult mai superioare decat cele pe care le avea atunci cand seria anime s-a incheiat *gggrrrr* dar aici vorbesc si de un fapt pe care l-am mai mentionat in trecut. In episodul in care Rukia este adoptata de Byakuya Kuchiki, Renji se simte atat de complexat de capitan incat nici nu poate sa il priveasca in ochi. De asemenea, ajunge sa fie locotenentul diviziei VI datorita perseverentei cu care s-a antrenat si a luptat de-a lungul timpului. Totodata ajunge sa isi stapaneasca bankai-ul deoarece nu vrea sa il lase pe Ichigo sa fie singurul care o salveaza pe Rukia. Cat despre Hihiou Zabimaru, acest bankai te cam lasa fara grai atunci cand isi arata puterea. Sunt multe lucruri pe care as putea sa le adaug insa as vrea sa aflu si opiniile voastre.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)