Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

2 desene

#1
Salut ! M-am gandit si iar m-am gandit si apoi iar m-am gandit , si in final am prins curaj sa pun 2 desene facute de mine in Decembrie. Inainte sa va uitati va rog frumos promiteti-mi ca nu radeti , ok ?

Pe vara o sa exersez mai mult ca am timp si cred ca pot face mai mult de atat.

Sasuke : http://i.imgur.com/TlzCUEe.jpg

Sai : http://i.imgur.com/ATohMfE.jpg


Am si zis in descrierea mea ca imi place sa desenez , dar nu prea am talent ! Macar incerc. 21

#2
La anatomie nu e rau, e chiar bine pentru inceput. La partea cu marker-ul scartai (parul lui Sasuke, stanga, jos; ochii lui sai sunt conturati de parca-ti tremura mana cand desenai) Pentru perspectiva la portrete ai putea incerca niste tutoriale ca aici -pentru ca barba lui Sasuke pare iesita din tipar- sau aici pentru urechi -si aici ai scartait putin-.
E bine ca incerci si chiar ai potential! Insa n-ar strica sa retusezi partile negre si sa colorezi desenele, sa vezi cum arata si asa.
Mult noroc in continuare si astept alte desene Pulpfiction
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
(06-05-2013, 05:04 PM)Stormrage A scris: La anatomie nu e rau, e chiar bine pentru inceput. La partea cu marker-ul scartai (parul lui Sasuke, stanga, jos; ochii lui sai sunt conturati de parca-ti tremura mana cand desenai) Pentru perspectiva la portrete ai putea incerca niste tutoriale ca aici -pentru ca barba lui Sasuke pare iesita din tipar- sau aici pentru urechi -si aici ai scartait putin-.
E bine ca incerci si chiar ai potential! Insa n-ar strica sa retusezi partile negre si sa colorezi desenele, sa vezi cum arata si asa.
Mult noroc in continuare si astept alte desene Pulpfiction


Haha , foarte bune tutorialele , sigur ma vor ajuta. Ms de apreciere si ajutor !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)