Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani?

#1
Sunteti mandri de natiunea voastra?

Eu zic da.Macar astazi am putea privi partea plina a paharelor.Spre exemplu,v-ar fi placut sa traiti in Irak?Unde atentatele au loc in fiecare zi?Nu cred...Si uite un punct in plus pt Romania:Nu avem razboaie.[cel putin,nu atat de mari xD].
Problema Romaniei este ca nu stie sa investeasca...daca da de bani,atunci aceia sunt cheltuiti pe niste placeri ce dispar cu timpul.[daca am stii cu adevarat in ce sa investim,atunci turismul ar fi pe primele locuri,nu credeti?Priviti numai o clipa afara si ce vedeti?Gunoi ati zice uni,dar atunci duceti-va la munte ,dragilor sau la mare sa priviti un apus de soare si atunci veti realiza ca da,este frumoasa Romania:]]


Acum,astept parerile voastre.



Off:Imi cer scuze daca topicul mai exista..oricum,nu cer ca acest topic sa fie pastrat pt eternitate..doar vreo 2-3 zile...
LOLNOPE

#2
Da,sunt mandra ca sunt romanca pe o parte dar pe o parte sunt pur si simplu iritata de acest fapt.Aceasta tara are si avataje dar si dezavantaje,unul dintre ele fiind coruptia, Gigi Becali si manelistii cu manelele lor.Deci in principiu sunt impartita egal de 50 %.

#3
Exact despre asta vorbeam Hiyono!Nu inteleg de ce credeti ca Romania este mai speciala cand vine vorba de infractori si manele.Asa este in toata lumea.La noi or fi manelele,dar si in America spre exemplu ar putea sa fie rap-ul cel care creeaza discomfort.Cat si faza cu Gigi Becali...Ce,crezi ca spre exemplu un miliardar din America nu a corupt niciodata?23 Sa fim seriosi...
LOLNOPE

#4
@Mitzuke
De fapt, te contrazic :3 Politicienii nu investesc bani, ei spala bani 24 Sa vezi ce e la noi la bloc 78 Bataie de joc >w<" Au pus tevi de 2 cm pt un bloc... Si sa nu mai spun ca toti avem centrala deja >>" Erm... Si au stricat si trotuarul de peste drum unde-si parcau 40% dintre masini oamenii de la cele 2 blocuri 5 Mitzuke, vorbeste cand stii >__<

On: Yes, very 71 De ce? Pentru ca aici m-am nascut, aici am aflat maximele tarii noastre si aici am invatat sa vorbesc >3<" Simplu, nu? Oh, yes, de acord cu tine -_- Cel putin la noi [si sper sa nu fie niciodata >>"] nu sunt razboaie... Next... Vin francezii la noi sa ne invete ce i-am invatat cand eram in putere? >>" Wtf? Nvmd -__- Whatever, nu avem oameni destepti la conducere [de fapt, sunt foarte destepti... pentru propria lor piele >>"]

Mdah... Cu manelele nu am nimic, atata timp cat nu mi le baga pe gat :3 Buh byeee~... And be proud, chiar de cel putin 20% dintre voi vor sa emigreze 10

#5
pei eu ce pot spune.Azi este 1 Decembrie si macar astazi sa ne facem favoarea si sa ne mandrim.Nu stiu cati si-au perdut acest stil de a fi mandru dar posibil ca nu mai sunt multi care simt acest lucru: ca e mandru de a fi roman.Ei bine eu nu ma consider norocoasa fiindca in ciuda faptului ca na tre' sa ne mandrim, nu stiu daca multi si-au dat seama ca poporul roman ce a fost odata m uncitor si drept si pasnic, a devenit parca o ghena de gunoi.
^___^" no offance but e realitate pura...si doare cateodata.

Eh, in ceea ce ma priveste pe mine, eu sunt de parere cu Mitzuke.
Citat:Eu zic da.Macar astazi am putea privi partea plina a paharelor.Spre exemplu,v-ar fi placut sa traiti in Irak?Unde atentatele au loc in fiecare zi?Nu cred...Si uite un punct in plus pt Romania:Nu avem razboaie.[cel putin,nu atat de mari xD].
Problema Romaniei este ca nu stie sa investeasca...daca da de bani,atunci aceia sunt cheltuiti pe niste placeri ce dispar cu timpul.[daca am stii cu adevarat in ce sa investim,atunci turismul ar fi pe primele locuri,nu credeti?Priviti numai o clipa afara si ce vedeti?Gunoi ati zice uni,dar atunci duceti-va la munte ,dragilor sau la mare sa priviti un apus de soare si atunci veti realiza ca da,este frumoasa Romania:]]
Mitzuke vreau sa satii ca sunt intru totul de acord fiindca orice ar face romanul tot cum vrea el reuseste, doar daca munceste si depune eforturi maxime.Si DA ar trebui azi macar sa ne mandrim ca suntem romani pentru ca nici un popor nu a fost mai asuprit ca noi de milooane de ani si totusi a reusit sa se mentia in picioare si independenta.
Azi macar sa facem lucrul acesta de a ne mandri ca suntem roamani ^___^
-

#6
Pot sa zic ca sunt mandra de aceasta tara si sunt mandra ca sunt romanca ^^" ( chiar daca sunt pe jumatate >_>) asa chiar daca tara are unele dezavantaje nu e o mare problema....mai bine traiesc aici decat in alta tara cum a zis si mai sus unde sunt atentate in fiecare zi sau mai stiu eu ce.... ^_^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#7
foarte frumoasa descrierea graffitix, aproape ca nici nu-mi mai recunosc tara! Credeam ca m-am reintors in spania..

Citat:Si unde vei gasi la alte tari in clasele primare exercitiile pe care le facem noi in clasa a 3-a? Sa nu uitam ca suntem mult mai evoluati la inteligenta, de vreme ce ceilalti fac tabla inmultirii in clasa a 8-a...

Esti atat de sigur? Chiar suntem mai evoluati in inteligenta?! Ia sa va zic ceva nou: dupa ultimele statistici, copii romani sunt printre cei mai prosti din europa si nu numai. Chestia asta nu v-o zic eu, v-o zice UE, mai exact Comisia Europeana.
Daca nu ma crezi, poftim stirea => http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/S...5-ani.html

Si poate ca avem noi multe, da' daca suntem atat de prosti incat nu stim sa profitam de ceea ce avem, stam unde suntem acum, adica in za deep shit....Si nu cred ca ne vom ridica prea curand daca situatia nu se va schimba.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#8
Hm...Jasmine e negativista..39
Eu-sincer-nu ma mandresc cu poporul,oameni dar ca tara n-am nimic cu ea.Nu o sa-mi fie niciodata rusine ca sunt din Romania chiar daca stiu si eu cine spala bani.Nu cred ac cineva are ceva cu Romania dar mentalitatea oamenilor "Asa e Romania..".Cred ca si mass-media are o influenta:dau numai stiri negative,super-umflate..Oricum,nu o sa scriu romane pentru ca nu sunt experta.
Legat de relief: mult prea mult dupa mine 21 (eu dau la geografie) si legat de scoala:chiar daca suntem prosti,analfabeti chiar avem cativa ani avans fata de Germania de ex.
Concluzie: Traiasca Romania 21.Daca tu nu-ti iubesti tara ce pretentii ai ca ea sa evolueze.(profa de civica ar fi mandra de noi 65)
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#9
Nu am mai citit decat postul lui Jasmine, care e mai mic 24
Mda, Jasmine, ai spune ca am ceva cu tine 39 In fact, I do 10
1. << Credeam ca m-am reintors in spania.. >>
Ya know, girl... Fii si tu serioasa >>" Hai sa o luam si altfel... Bun, romanii sunt prosti, dar... Dar... noroc de criza asta bla bla Indusa mai mult in creierasele noastre... De ce? Pentru ca vin romanii inapoi in tara lor... si vin bogati -_- Ia sa vezi cum o sa creasca... Si nu vom sta deloc in "deep shit". Watch your words, girl. Am o mandrie, si da, aia de a fi roman. Romanul e inventiv, destept si se adapteaza... Acum nu stiu unde ai crescut tu, dar >>" Parca ai fi rasista ._. [in fact, I'm the one >w<]

2. << da' daca suntem atat de prosti incat nu stim sa profitam de ceea ce avem >>
Stiu ca te caracterizezi, dar nu ma baga in aceeasi oala ._. Okay, this one pissed me off >>" your point of view, okay, I got it... but please f**k off... Still... Ce drace ai? >.> Gata, gata, poate ma iau si mai tare de tine 29

#10
Citat:De ce? Pentru ca vin romanii inapoi in tara lor... si vin bogati -_- Ia sa vezi cum o sa creasca...

Chiar? Eehm, ia sa-ti amintesc de ce vin mai exact in tara: pentru ca nu mai au locuri de munca dincolo! Sau crezi ca ar renunta de buna voie la un salariu de 1000 de euro sa vina inapoi in Romanica, doar de dragul peisajului?! Oamenii se intorc la fel cum au plecat, saraci! Sau crezi ca acolo castiga 1000 de euro pe luna si cheltuie doar 100?! Fetito, daca nu stii cum e, mai bine taci. Si sincer m-am saturat de comentariile unei pustoaice de 12-13 ani care se poarta ca si cum ar avea 5. Si daca n-ai 12 ani, greseala mea, dar mentalitatea tot aia iti ramane ._.

Citat:Watch your words, girl. Am o mandrie, si da, aia de a fi roman

Si eu ar trebui sa-ti dau acelasi sfat: ia vezi cum vorbesti! Ceea ce ai facut tu e atac la persoana, in cazul in care nu ti-ai dat seama. Stiu, ai ceva cu mine, si eu am ceva cu tine. Dar spre deosebire de tine eu una nu m-am luat de tine, te-am lasat in pace. Asa ca o sa te rog sa faci la fel, caci de fiecare data cand te-ai luat de mine ti-am intors-o frumos si fara cuvinte urate. Si ma bucur ca ai o mandrie! Bravo tie! Si eu am o mandrie, dar tind sa vad mereu jumatatea goala a paharului, caci am vazut ca in multe alte tari aceasta jumatate e plina, pe cand la noi bate vantu' prin ea.
Si daca am spus doar partile rele, asta nu inseamna ca nu imi iubesc tara. O iubesc, caci am calatorit prin ea in lung si-n lat, si am ajuns sa o cunosc destul de bine. Dar am vazut si alte tari care n-au nici macar 0,1% din peisajele Romaniei, si totusi sunt printre primele tari din Europa, si deaia zic ca suntem prosti ca nu stim sa apreciem ce avem. SI multumesc pentru complimentul pe care mi l-ai facut, apreciez foarte mult aceste comentarii de 2 bani. Chiar nu poti ceva mai bun? ._.

Citat:but please f**k off
Same goes for you, my dear.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunteti paranoici? Lye 27 12.859 16-03-2010, 12:36 AM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)