Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

>.<

#1
M-am gandit sa-mi fac si eu un topic, caci m-am apucat de gfx. =]]
[Multumesc Mimisor pentru ajutor ! >:3<]
Vreau sa spun ca-s incepatoare, deciii~, am nevoie de sfaturi , critici s.a.m.d.

[Imagine: ehiseo.png]
[Imagine: 2re1h06.png]
[Imagine: 2j61nno.png]
[Imagine: 2i9jcs1.png]

Dupa cum vedeti . .. sunt slabute :]]. Aaa, as dori sfaturi pentru text. Nu ma pricep deloc la text :]]
Cam atat :]

#2
OK,trec si eu pe-aici ^^ Nu sunt asa buna la GFX,dar totusi comentez:
Primul sig: Brushul ala rosu pus acolo nu merge de nicio culoare >.<
Si backgroundul mi se pare prea incarcat (poate e doar imaginatia mea,dar asa mi se pare)
Al doilea sig: Ai folosit render si un background separat?Cam asa se pare >.< Si nu da bine deloc,e ca si cum ai taia o bucata de material rosu si ai coase-o pe o bluza alba >.<.Se vede urat,si background-ul iar mi se pare prea incarcat.
Al treilea sig: Hmm,asta e mai bun ca celelalte,dar nu-mi plac dimensiunile >.< Si fontul nu e bun, dă sărci pe dafont pentru altele mai bune.Ah,da,se vede un brush,ceva,albastru deschis la mana fetei >.< Nu sta bine >.< Cred ca puteai sa dai un opacity scazut si la semnatura ta ._.
Al patrulea sig: Asta mi se pare cel mai reusit dintre toate,dar brushurile care le-ai pus pe langa silueta aia si fontul folosit nu sunt prea bune >.< In rest,celelalte brushuri sunt chiar dragute ^^
In scurt ce trebuie sa ai in vedere :
~ fonturi noi
~ nu adauga brushuri nepotrivite (sig 4 >.<)
~ incearca daca vrei sa lucrezi cu rendere,sa faci background-ul in culori care se potrivesc >.<
Gambatte,mai astept creeatii ^^
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3
Nu sunt genială la gfx, dar am luat lecţii de la Lynn. : ]]

Primul sig : o.o Ce e cu bg`ul ăla ? Arată foarteeee aiurea. Nu se potriveşte cu tipa aia, plus că are nişte culori ciudate. Dacă vrei să faci tu bg`ul, încearcă cu texturi. Le găseşti pe orice site, sunt unele drăguţele pe http://www.brusheezy.com. Dar sunt curioasă cum ai făcut bg`ul. o.o

Al doilea sig : Aceeaşi problemă ca şi mai sus. Bg`ul arată ciudat, iar l`ai făcut aşa. Brush`ul ăla de vine peste părul tipei arată banal acolo, merge scos. Altă chestie, personajul nu este încadrat bine. Ai dat cu place ? Păi atunci trebuie să ştii că trebuie ai grijă cum îl încadrezi.

Al treilea sig : Ah, nu prea are formă de sig. Adică zici că e o poză oarecare. Textul ăla e cam obişnuit. Hai să îţi zic ceva, nu te mai semna aşa mare şi eventual să nu se vadă, aşa mai micuţ, finuţ şi cu alt font decât restul textului. Îmi place bg`ul, totuşi. xD

Al patrulea sig : Ai umblat la contrast în spatele fetei sau ce naiba i`ai făcut ? o.o Acolo, sub brush`uri se vede că ai schimbat ceva. Brush`urile alea de pe lângă tipă strică totul, o încarcă prea mult. Partea stângă e şi ea încărcată. Bagi şi brush`uri ( cumva văd un c4d ? ) şi pui acolo şi textul ? Îl încarci rău. Iar văd chestia cu semnătura. Ţi`am zis, semnează`te mai mic şi să nu se vadă. Ah şi nu prea are mărime de sig. E prea mare în înălţime şi un pic cam mic în lăţime.

Cât despre text, trebuie să transmită ceva, dar să aibă şi legătură cu poza. Succes. ^^ Aştept să văd ce mai faci.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)