Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

^^

#11
Primul sig e bun, îmi place bg-ul se asorteaya foarte frumos cu textul şi stock-ul. Ce îmi place la sig, este faptul că ai pus acel war cu aşa mai aângeriu şi a ieşit foarte mişto.

Al doilea sig e superb, îl ador, chiar mi.a plăcut efectele ce le-ai folosit şi culorile îmi plac de asemenea mult de tot. Cu sau fără text mie una personal îmi place, deşi nu pot nega faptul că mergea şi un text, dar chiar şi aşa e bine
-

#12
Me here, chiar inainte sa ies am zis hai sa comentez XD

1 - in primul rand nu imi place textul "war", adica culoarea - nu se potriveste plus k abia am inteles ca scrie "war"... trebuia sa stau sa caut continuarea textului, scuze dar mie chiar nu imi place... si odata ar mai fi culoarea predominanta a semnaturii - e prea inchisa, renderul e prea inchis, banuiesc ca tu l-ai facut asa... puteai sa il lasi ceva mai deschis...
2 - asta imi place mult, si mdah, textul lipseste, dar sa stii ca tot imi place enorm de mult... culorile parca se invart pe langa personaj, si asta e foarte bine, il face sa iasa in evidenta, dar n numai el, ci si restul... excelent job ^^

Altceva, nimic asa ca sa mai faci hug [scuze pt eventualele greseli, dar sunt extrem de obosita]

[Edit] A, scz XD am uitat insa se stie ca daca nu aveti voi idei de text, putem pune noi, dar ink o data scz XD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#13
Rx~ doar ma stii ca sunt fanul nr.1 al creatilor tale Zuppy04

Ce pot spune imi place foarte mult ultimul sig ( de aceea il si port Zuppy02 ), da intradevar mergea un text dar, nu am vrut eu Alysu, pentru ca a fost o comanda data de mine si Rx~ era cam obosita la ora aceea ( Rx~ --> Zuppy06 ) 71
Imi place si primul, pentru ca l-am facut impreuna ( mai mult tu ca eu ma-am cam uitat 21 65 ) texturi frumose, intodeaunda ma uimit ingeniozitatea ta.

Si restul sig-urilor foarte frumoase imi plac culorile si stilurile lor, stilul Rx~ prea bine cunoscut de mine Zuppy04 .
Bafta Rx~ !!!! Ryuji te sustine ( hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rx~, hai Rxxxxxxxxx~ 21 ) Zuppy02Zuppy04
[Imagine: 25zqem1.png]

#14
Multumesc pentru pareri. hug

Alte comenzi de pe aici...

1. [Imagine: 316niwh.png]

2. [Imagine: 2ib27uq.png]

3. [Imagine: 210irrs.png]

4. [Imagine: f9o938.png]

5. [Imagine: r0rrpd.png]

6. [Imagine: 5ww9j.png]

7. [Imagine: a1lb9h.png]

8. [Imagine: 2e6h5bp.png]

9. [Imagine: of0hoo.png]

10. [Imagine: 291kj2w.png]

11. [Imagine: 21e6lts.png]

12. [Imagine: 2hreo1f.png]

13. [Imagine: voqvwy.png]

Multe, stiu...
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#15
Rezervat. Voi da un Edit zilele urmatoare, sper maine (daca nu uit ^^)
_______

Waa~, I can't believe! N-am uitat!! *proud look*
Anyway, trec direct la comentat, ca n-am timp de altele.

In ultimul post, am observat ca unele semnaturi sunt fie prea simple, fie prea incarcate. Cele mai bune mi se par primul, al doilea, al patrulea si al noualea, desi acesta din urma e putin cam ciudat si nu se potriveste textul.
Asa, bun... Iau cateva care mi-au atras atentia.
Primul e chiar ok, desi nu ar fi trebuit sa pozitionezi renderul intr-o parte. Back-ul ti-a iesit foarte bine, dar textul nu-mi place. Bine, nici eu nu prea le am cu textul, asa ca nu sunt tocmai in masura sa comentez. Ai fi putut alege, totusi, un alt font sau alte efecte.
La a doua semnatura voi spune cam aceleasi lucruri ca si la prima, doar ca aici textul ti-a iesit mult mai bine. Cu toate ca ar fi putut fi pozitionat ceva mai in stanga. In rest e foarte buna semnatura.
A patra e reusita, dar e simpla, iar calitatea imaginilor lasa de dorit. Daca mai lucrai putin la partea din centru sus si scoteai textul cu 'I love you' (sau macar alegeai alt font si o pozitionare diferita) era perfecta.
Cea de-a cincea e foarte simpla, mai ales in partea dreapta. Puteai sa mai lucrezi, dupa parerea mea, la imbinare, si sa nu te axezi mai mult pe partea stanga. Ok, recnosc, si in dreapta ai ceva-ceva, dar nu tine.
Am o intrebare doar la a unsprezecea: cine e tipul? Imi pare cunoscut, dar nu vreau sa spun o prostie. Oh, si semnatura e ok, desi cam simpla. Mergea o textura in dreapta sus.
A doisprezecea mi se pare extrem de incarcata, dar o sa comentez doar pentru ca e LM.C. Culroile mi se par mult prea aprinse, iar chestiile folosite pe margini - c4d-uri cumva? - incarca enorm semnatura. Textul il puteai face altfel - poate un font diferit schimba aspectul. Si sa nu iasa atat de tare in evidenta, semnatura si-asa pare cam stridenta.

Keep up the good work dear! *hugs & kisses*
P.S.: Scuze daca am comentat cam dur 65
[Imagine: sig0147.gif]

#16
Multumesc pentru pareri si sfaturi Chocolate, si nu, nu ai comentat dur, m-am obijunuit ^^

[Imagine: qqdh1y.png] - L-am facut pentru duelul meu cu Lynn.

[Imagine: 1zeduh5.jpg] Eu vazut imaginea pe dA, eu deschis PS, eu facut asta. 21

[Imagine: s4beah.png] Asta e o comanda de pe alt forum, textul nu e prea grozav dar neah ...

[Imagine: 1oxcer.jpg] Iar asta e comanda lui Lya. <3
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#17
Oh, Choco vazut Nana spoiler din viitor!
Asa ca Choco are rezervat locul, si editeaza cand isi aminteste >,>
____

Sorry it took me so long XD

Cum am spus si mai sus, mi-a atras atentia semnatura cu Nana (a treia). In primul rand pentru ca sunt disperata de viata dupa manga, iar in al doilea rand... Dunno. Semnatura mi se pare incarcata, ai folosit prea multi vectori. Also, nu-mi place gama de culori si felul cum te-ai jucat cu efectele pe background. Stiu ca se lucreaza ingrozitor de greu cu imaginea respectiva, dar cred ca mergea un back ceva mai deschis. Also, textul e mult prea aproape de render, si ar fi mers un font cursiv, aplecat spre dreapta. In stanga e cam gol, puteai folosi ceva brushuri florale. In rest e bine ^^"

Ultima semnatura e pretty good, dar cred ca ar fi fost ceva mai bine daca nu mai puneai chestia aia rosie in jurul personajului. Nici vectorul din stanga personajului (sus) nu vine prea bine. Also, ar fi mers un alt font, dupa parerea mea. Ah, si contrastul mergea ceva mai accentuat in partea dreapta.

Primele doua mi-e lene sa intru in detalii, si nici n-am timp. Iti spun doar in mare unde mergea sa mai lucrezi.
La primul, dunno, in partea stanga ai un efect urat la par, nu-mi place. Nici renderul nu are o calitate foarte buna la margini, iar calitatea per total a semnaturii lasa de dorit.
Pentru a doua cred ca mergea un text in dreapta sus, sau macar un mini text, si nu vin prea bine efectele de pe piciorul tipei. Puteai sa mai umbli la luminozitate putin.

Cam atat, dear.
Keep up the good work! *hugs*
[Imagine: sig0147.gif]

#18
Hmmmm... ur good, desi tare mi se pare ca ti-ai cam stricat stilul de la ultimele 3 posturi...

In primul rand scoate textul, sau nu-i mai pune outer glow, ni sigurile tale textul imi sare mereu in ochi, textul valoreaza abia 13% intr-un sig calumea, daca vrei sa scoti textul in evidenta atunci se lucreaza mult mai mult pe el, sfatul meu... eject it 4 Intr-un sig focal pointul trebuie sa fie renderul in sine 10

Apoi mai invarte ceva pe la Brightness, levels.. unele dintre ele par pur si simplu prea seci din cauza lipsei sursei de lumina 10
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#19
Multumesc pentru critii si sfaturi Chocolate & Serenity, sa incerc sa tin cont cat de cat de ele. ^^

1. [Imagine: 5ma7a.png] Asta pot spune ca e o comanda...

2. [Imagine: 11se8us.png] Aceasta l-am facut pentru mine dar ceva imi spune ca nu am sa il port, tipic mie, cred ca m-am atasat de cel cu Hone Onna. <3

3. [Imagine: 14jreap.png] Si acesta la fel, cand l-am inceput aveam in gand sa il port dar pana la sfarsit s-a dus =.=

So ? ^^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#20
Imi placeeeee <3

la al doilea sig ar fi fost misto daca ai fi lucrat cu putin smudge pe langa render, arata prea... "singuratic" prin sigul ala

La al 3-lea sig ai fi putut sa alegi un font pentru textul cu "Kuchiki Toko" ceva mai extravagant 4
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)